Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Dünya’nın en çok bilinen markalarından olan Amazon Grev’de. Dünyalarca para kazanan şirket, çalışanlarının isteğini karşılamadığı için greve başladı.

2017 verilerine göre hem yerli hem de yabancı kaynaklara göre Dünya’nın en zengin insanı olan Jeff Bezos‘un toplam mal varlığı 149 milyar doları aşmış durumda.

Bir önceki seneye göre mal varlığını %50 oranla artırmayı başaran ünlü iş adamı Jeff Bezos mal varlığını katlarken çalışanları uygun çalışma vakitlerinden ve ücretlerinden şikayetçiler.

Amazon görevlileri kendilerine gerekli iş saatinin sağlanana kadar işlerine dönmeyeceklerini söyledi. Dev e-ticaret sitesinde Prime Day adlı çalışmayla başlamasıyla greve başladılar.

Grevler neyi etkiledi?

İspanya, Almanya, İsviçre, Polonya gibi ülkelerde çalışan işçiler Prime-Day‘in başlamasıyla işlerini bütünden son verme kararı aldı. Amazon Alexa gibi değerlere sahip olan Jeff Bezos çalışmalara başlandığını söyledi.

Amazon Grev’e nasıl önlem alacak gibi sorular ise merak konusu olacak. Ayrıca çalışanların ekstra mesai yapması durumunda bile artı ücret almadıkları belirtildi.

Şirketin Açıklaması ne oldu?

Amazon tarafından yapılan açıklamaya göre verilen olanakların çalışanlara yeteceğinden bahsedilmesi işçileri daha da kızddırmış. İşçiler greve istedikleri sağlanmadığı sürece dönmeyeceğini söyledi.

Yorumunuzu yazın