Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Amerikan e-ticaret devi Amazon,çeyrek finansal sonuçlarına ilişkin raporunu kamuoyu ile paylaştı.

Geçtiğimiz günlerde Amazon Prime Day ile ses getiren ve büyük indirimlerle kullanıcılarını buluşturan Amerikan şirket,geçtiğimiz gün çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı.

Amazon’un ikinci çeyrek sonuçları açıklandı…

Türkiye pazarına girmeye hazırlanan popüler e-ticaret devi Amazon,2018 yılına ilişkin ‘ikinci çeyrek sonuçlarını'(Q2) açıkladı.Elde ettiği kar oranıyla yeni rekorlara imza atan e-ticaret devi,tarihi boyunca bir çeyrekte elde ettiği en yüksek kar oranına ulaşmış durumda.

Amazon, bu yılın ikinci çeyreğinde(Q2) 2.5 milyar dolar kar ile yeni bir rekora imza attı.Şirket geçtiğimiz yıl ise ikinci çeyrekte 197 milyon dolar kar elde etmişti.

Amazon‘un net karı üç çeyrekte 1 milyar doların üzerinde seyretti.Ünlü e-ticaret devi Amazon,geçtiğimiz yılın nisan-haziran döneminde 197 milyon amerikan doları ile net kar sağlamıştı.Geçen senin ikinci çeyreğinde ise şirketin hisse başına karı 0,40 dolarda seyrederken,bu yılın aynı döneminde söz konusu miktar 5,07 dolara ulaşmış durumda.Bu verilerin açıklanması ile beraber Amazon hisselerinde büyük bir sıçrama gözlendi.

Uzmanlara göre Amazon‘un piyasa değerinin 900 milyar doları aşarak dünyanın en büyük piyasa değerine sahip Apple’ı geçebileceğini,ardından bu yıl içerisinde 1 trilyon dolar barajını aşarak yeni bir rekora imza atabileceği yönünde.

Daha fazlası ve yeni haberler için takipte kalın 🙂

Yorumunuzu yazın