Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Amerikan e-Ticaret lideri Amazon,internet üzerinden her yıl bir defaya mahsus olarak düzenlediği “Prime Day” adlı indirim gününü 16 Temmuz olarak belirledi.

Şirketin “Prime” üyesi tüketicilerinin milyonlarca ürün ve yüzbinlerce çeşit ürünleri büyük indirimlerle alabildiği “Prime Day” bu yıl 16 Temmuz günü başlayacağını kaydetti.

Hatırlayacağınız üzere,geçtiğimiz yıl yaklaşık olarak 30 saat süren “Prime Day”in bu sene 36 saate çıkarıldığını açıklayan Amazon,geçen sene 13.7 milyar dolara satın aldığı ülkenin en büyük gıda perakendecisi olarak bilinen ‘Whole Foods’ ürünlerinin de bu sene “Prime Day”in en önemli parçalarından birisi olarak raflarda olacağıda bildirildi.

“Prime Day”de hangi ülkeler yer alacak ?

Bu yıl “Prime Day”in Amerika dışında da  Kanada,Meksika,İngiltere,Fransa,Belçika,Hollanda,Lüksemburg,Almanya,Avusturya,İspanya,İtalya,Hindistan,Çin,Japonya,Singapur,Avusturya gibi Amazon’un liderlik ettiği en büyük ülkelerde de geçerli olacak.

Türkiye “Prime Day”de yer alacak mı ?

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yıl AmazonTürkiye pazarında yer alacağını ve şirket kurduğunu açıklamıştı ve Türkiye’ye ne zaman geleceği de uzun zamandır merak ediliyordu.

İstanbul’da kendisine uygun bir merkez aradığı da son gelen bilgiler arasında yer alıyor.Yaklaşık 5 bin metrekarelik bir yer arayan şirket,İstanbul’un merkez ilçelerinden birinde faaliyete geçmeyi planlıyor.Dev e-ticaret şirketinin en geç 2018 sonuna kadar Türkiye’de faaliyete açılması bekleniyor.

Notlarımıza tekrar bir göz atmak istersek,Amazonun yaptığı açıklamaya göre Prime Day’e katılan Amazon Prime üyelerinin sayısı 2017’de bir önceki seneye oranlar %50 artmış durumda ve buna ek olarak Prime Day 2017’de Amazon’un tarihinde en çok satış yapılan günü oldu.

Bu yıl da Prime Day boyunca alışveriş yapacak olan AmazonPrime üyelerinin sayısında artış olması da doğal olarak bekleniyor,ki her geçen gün e-ticaret hacminde ve ekosisteminde yerini sağlamlaştıran ve taht’a oturan Amazon’un bu yıl da bir rekora imza atması elbette bir sürpriz yaşatmayacaktır.

Amazon Prime üyelerinin sayısı 100 milyonun üzerinde olduğu da açıklamalar arasında yer almakta.

Üyelerine özel erken Prime Day Fırsatları sunan Amazon,bu yıl da 16 Temmuz Pazartesi günü başlayacak olan dev indirimlerin 18 Temmuz Çarşamba gününe kadar devam edeceğini de hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum, pek çok farklı kategori ve üründe erken Prime Day indirimlerinin devam etmesi de bekleniyor.

Oyun konsollarından,ev eşyalarına kadar dev indirimlerin beklendiği Prime Day şimdiden büyük yankı oluşturmuş durumda.

 

Daha fazlası ve yeni haberler için takipte kalın 🙂

Yorumunuzu yazın