Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Geçtiğimiz yıllarda ve şuanda hala devam eden popülaritesiyle dikkat çeken Spotify, Apple Müzik tarafından artık geride bırakıldı. Apple Müzik, hala 10 milyon abone ile Spotify‘ı destekliyor olsa da onu nasıl geçti?

Apple Müzik Spotify’dan daha  az kullanıcıya sahip olsa da para anlamınad daha çok kazandığını söylemeliyim. Apple Müzik İsviçre Haber Kaynaklarına göre 20 milyon kullanıcıya hizmet vermekte.

Spotify, baş başa istatistiklere bakıldığında iTunes‘i tabikide geride bırakıyor. Ancak genel bakıldığında Apple’ın nasıl yendiğini göremiyoruz.

Apple’ın Spotify’ı geçmesinde deki en büyük etmen büyük müzik gruplarıyla birlikte hareket edip, birlikte iş yürütmesi oldu. Apple bu bağlamda dünyaca çok popüler olan rap, hip-hop ve R & B dünyasındaki ev isimleriyle güçlerini birleştirmekle iyi iş çıkarmış oldu. 

iTunes’un Spotify’dan daha çok kullanılmasının ve tercih edilmesinin sebepleri arasında Apple bir cihaz aldığımız iTunes zaten bizimle yer almış oluyor, ama Spotify’ın için ekstra bilgilerimizin ve tercih etmemiz gerekmekte.

iTunes mu? Spotify mı?

iTunes kullananlara oranla Spotify kullanıcıları daha mutsuz olduğunu araştırdığım ve okuduğum haber sitelerindeki verilerden ulaştım. Bu bağlamda iTunes’un daha çok kullanıldığını ama Spotify’ın ise Android cihaza sahip insanlar tarafından tercih edildiğini söylemeliyim.

Aslında her iki müzik dinleme uygulaması da gerçekten çok mükemmel, tercih etmekte biraz kişisel istekler doğrultusunda olaması gerekiyor.

DijitalTrends haber sitesindeki okuduklarıma göre;

Drake, Frank Ocean, Şans Rapçi, Taylor Swift, Katy Perry ve diğerleri, Apple Music aracılığıyla bir seferde albüm yayınları için anlaşmalar imzaladılar ya da yeni müziklere daha erken erişim sağladılar ya da Apple Müzik için ödeme, münhasırlık incelemesi son yıllarda daha az yaygın olmasına rağmen.

Özellikle Drake, Apple Music’te Spotify’a kıyasla önemli ölçüde daha yüksek akış sayımları gördü.

Özellikle Drake, Apple Music’teki Spotify’a kıyasla önemli ölçüde daha yüksek akış sayıları gördü. Son zamanlarda Apple Music’in 248 saatlik rekorunu , 2018 albümü Scorpion’un piyasaya sürülmesinden sonraki 170 milyon akışla  yıkarak geçirdi . Rapper J. Cole, Apple Music’teki yayın sayısını neredeyse iki katına çıkardı .

Mayıs 2018’deki en son albümü KOD’un yayınlanmasından sonraki gün  , Apple Music’te sadece 36,7 milyon çalışmasına kıyasla 64 milyondan fazla yayınla Spotify’da.

Sizce bir Apple kullanıcısının iTunes yerine Spotify’ı kullanması ne kadar normal?

Yorumunuzu yazın