Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Amerikalı teknoloji devi Apple, 2.çeyrekte net karı yüzde 32 yükselterek 11.52 milyar dolara ulaştı.Şirket hisseleri ise, bilançonun olumlu gelmesiyle 197.67 dolara kadar ulaştı.

Şirketin hisse başına değerinin 198.95 dolara çıkması durumunda Apple, tarihte ‘1 trilyon dolar’ piyasa değerine ulaşan ilk şirket olacak!Dünya gazetesinin haberine göre,Appleın nisan-haziran döneminde net kar ve geliri,geçen yılın aynı aylarına göre yükseldi.Yapılan açıklamada,bu senenin nisan-haziran dönemini bilançosunda üçüncü çeyrek olarak kabul eden şirketin geliri geçen senenin aynı döneminde yüzde 17.3 artarak 43.26 milyar dolara ulaştı.

Ünlü teknoloji şirketi Apple, geçen yılın nisan-haziran ayları arasında 45.41 milyar dolar gelir elde etmişti.

Apple’dan tarihi rekor!

Firmanın net karı da geçen yılın nisan-haziran dönemimde 8.72 milyar dolardan bu senenin aynı dönemlerinde 11.52 milyar dolara çıkarak yüzde 32.1 artış gösterdi.

Şirketin hisse başına karı ise söz konusu dönemde 1.67 dolardan 2.34 dolara tırmandı.

Trilyon’a ‘bir’ kala!

Appleın net kar ve gelirinin piyasa beklentisinin üstünde ve olumlu gelmesiyle New York borsasının kapanmasının ardından gerçekleşen sınırlı işlemlerde şirketin hisseleri değer kazandı.

Salı gününü 190.29 dolardan kapatan Apple hisseleri, şirketin bilançosunu açıklamasının ardından yüzde 3.9 artışla 197.67 dolara kadar tırmandı.

Çarşamba günü firmanın hisse başına değerinin 198.95 dolar seviyesine ulaşması durumunda, Apple tarihte 1 trilyon dolar piyasa değerine yükselen ilk şirket olacak.

Salı günü itibarıyla yaklaşık 956 milyar dolar piyasa değerine sahip olan Apple, dünyanın en değerli şirketi konumunda bulunuyor.

Daha fazlası ve yeni haberler için takipte kalın 🙂

2 Responses

Yorumunuzu yazın