Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Amerikan e-ticaret devi Amazon 19 Eylül Çarşamba günü yani dün Türkiye’de operasyonlarına ve faaliyetlerine başlamış durumda…

Hepimizin bildiği veya duyduğu üzere e-ticaret devi Amazon dünden itibaren Türkiye pazarına hızlıca bir giriş yaptı.Aslına bakarsanız son 1 yıldır Amazon’un Türkiye pazarına gireceği ve Türkiye’de kendine bir üs arayışı içerisinde olduğu hep gündemde oldu…Alt-yapı ve operasyonel hazırlıklarını tamamlayan Amazon,dünden itibaren resmi olarak Türkiye’de online ve aktif duruma gelmiş oldu.Amazon.com.tr adresini ziyaret edenler uzunca bir mesaj ile karşılaşıyor ve alışveriş yapabiliyor.

Yaz aylarında ‘start’ vermeyi planladığı Türkiye operasyonlarını bir süre ertelemek zorunda kalan Amazon,diğer bir yandan İstanbul’dan eleman arayışına girmiş, satış ve pazarlama pozisyonları kapsamında iş ilanlarını yayınlamıştı.

Amazon Türkiye’de..

Dünden itibaren amazon.com.tr adresini ziyaret edenler siteye erişim sağlayabildiği gibi Amazon’un Türk müşterilerine özel mesajını da görmüş ve okumuş oldu.

Amazon Türkiye’nin müşterileri için yayınladığı mesajdan satır başlarını aktarmak istersek :

Amazon.com’un kurulduğu 1995 yılından bu yana Türkiye’deki yüz binlerce müşterimiz, dünyanın dört bir yanındaki Amazon mağazalarından milyonlarca ürün sipariş etti. Bugün Türkiye’deki müşterilerimizin Amazon alışveriş deneyimlerini zenginleştirecek olan Amazon.com.tr’nin açıldığını duyurmanın gururunu yaşıyoruz.

Yapılan açıklamalar ve Amazon’un ülkemize resmi olarak girişi ile beraber, Amazon.com.tr üzerinden binlerce hatta milyonlarca ürüne, uygun fiyat ve 50 TL üzerindeki siparişlerde ücretsiz güvenilir teslimat ayrıcalığı ile ulaşabileceği de notlarımız arasında yer alıyor.

Amazon.com.tr yani Amazon Türkiye Ülke Müdürü Sn.Sam Nicols, Amazon ailesi olarak müşterilerin internet üzerinden almak isteyebilecekleri her şeyi, cazip fiyatlarla sunan , dünya üzerindeki en müşteri odaklı şirket olmayı amaçladıklarını söyledi.

Sn Nicols sözlerine şu şekilde devam etti :

Amazon.com’un kurulduğu 1995 yılından bu yana, Türkiye’deki yüz binlerce müşterimiz, dünyanın dört bir yanındaki Amazon mağazalarından milyonlarca ürün sipariş etti. Bugün, Türkiye’deki müşterilerimize, binden fazla yerli satıcımızla beraber milyonlarca ürünü sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Önümüzdeki aylar içinde, ürün yelpazemizi ve teslimat seçeneklerimizi artırarak en iyi müşteri hizmetini sunmak adına Türkiye’deki faaliyetlerimizi geliştireceğiz. Bu sayede, Türkiye’deki müşterilerimizin güvenini kazanmayı hedefliyoruz

Amazon, Türkiye’deki müşterilerine, Türk ve dünya markalarından birçok ürünü cazip teklifler ve avantajları ile müşterilerine sunuyor.Türkiye’deki müşteriler bu fırsatları Amazon.com.tr’nin fırsatlar sayfasında bulabilecekler. Tüketiciler, ilk günden itibaren Amazon.com.tr’de satış yapan 1.000’i aşkın yerli işletmeden alışveriş yapabilecek.

Amazon.com.tr’nin açılması ve aktif olarak hizmete girmesi ile beraber Türkiye’deki işletmeler, herhangi bir ürün listeleme ücreti olmadan ürünlerini kolaylıkla Türkiye’nin dört bir yanındaki müşterilerine ulaştırabilecek.

Amazon.com.tr Satıcı Hizmetleri Ülke Lideri Sn.Alpagut Çilingir açıklamalarında şu ifadeler yer aldı :

E-ticaret sayesinde Türkiye’nin dört bir yanındaki küçük ve büyük ölçekli işletmelerle aynı düzeyde çalışma imkanına sahip oluyor, büyüme fırsatı yakalıyor. Biz de Amazon olarak, satıcıların başarılı olması için yatırım yapıyoruz, yüklerini azaltacak araçlar sunuyor ve satışlarını artırmalarına destek oluyoruz

Amazon Türkiye’ye gelen ilk şikayetler

Türkiye pazarına dün giren Amazon, ilk gününden Türk tüketicilerden birçok farklı şikayet aldı.Alınan şikayetlerin en başında ‘iptal edilen siparişler’ ve ‘anlık fiyat’ değişimleri yer aldı.

Açılışa özel birçok üründe özel fiyat seçenekleri sunuldu.Ancak platformda satış yapan bazı satıcıların Amazon fiyat sistemini doğru kullanamaması, ilk gün aksaklıklarını da beraberinde getirdi.

Amazon’un e-ticaret’de grafiğin dikey tarafında verdiği güvenle birlikte ve Amazon’un resmi olarak Türkiye’de faaliyetlerine başlaması, pazardaki rekabeti arttıracak elbette…Şirketlerin yapacağı kampanyalar, fiyat politikası ve müşteri memnuniyetini baz alan bir süreçle karşı karşıya kalacağız…

Türkiye’de e-ticaret denince akla gelen ilk isim tahmin edeceğiniz üzere Hepsiburada oluyor, herkesin Amazon mu ? yoksa Hepsiburada mı ? Lider olacak sorusuna Sn.Sina Afra Twitter üzerinden yaptığı bir ankette takipçilerine bir soru ile yöneltmiş oldu :

Yorumunuzu yazın