Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Facebook Yüz Tanıma sistemi geliyor. Facebook‘a giriş yaparken her zaman şifre girmek artık çok klişe oldu. Dünya’da en çok kullanılan sosyal medya olan Facebook‘ta yeni dönem.

Yüzü tanımak, şifreyi hatırlamaktan daha kolay olacağından yeni sistem bizim için yararlı olacak. Ancak yüz tanıma teknolojisi Apple‘ın Face ID, Microsoft’un Hello‘su ile akımı devam ettirirken, gizlilik ve siber güvenlik kaygılarını düşünmekteyiz.

DigitalTrends‘de yazanlara göre;

Artık Facebook, diğer şirketler arasında, bu yeni verileri kullanmak için sorgulanabilir yollar buluyor. Bunun ne kadar tehlikeli olabileceğine inmek için George W. Bush yönetimi için eski Beyaz Saray Bilgi Müdürü Theresa Payton ile görüştük. Artık siber güvenlik dünyasına derinden müdahil oldu – ve Facebook’un bu teknolojiyi kullanmayı planladığı konusunda ciddi endişeleri var.

Facebook Yüz Tanıma Sistemi ne kadar güvenli?

Facebook yüz tanıma sisteminde bazı açıkların olduğu bildirilmese de acayip güvenlik kaygılarına sebep oluyor. Hesaplara giriş yaparken kendi yüzünüz olmasına rağmen hata verebiliyor.

Facebook bu özelliği getirirken mutlaka getireceği kötü özellikleri de düşünmüştür. Sizde yüz tanıma sisteminin Facebook‘a gelmesini ister miydiniz?

Yorumunuzu yazın