Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Türkiye’de araç alımı ve satımıyla ilgili pazarın dijitalleşmesinde,pastanın büyük dilimine sahip olan Garaj Sepeti,Araba.com’u satın alıyor.

Hemen hemen hepimizin toplu taşıtlarda,billboardlarda ve internet reklamlarında sıkça karşılaştığımız popüler pazar yeri Araba.com,Garaj Sepeti tarafından satın alınıyor.Garaj Sepeti,yatırımlarını genişletmeye devam ediyor.

Hatırlayacağınız üzere daha öncesinde de basit.com ve Datamotiv gibi hızla büyüyen rakiplerini de bünyesine katan Garaj Sepeti,son olarak Araba.com’u da satın alıyor.

Garaj Sepeti CEO’su Mehmet Çelikol gerçekleşen satın alımının dijital dönüşüm ve büyük veri açısından çok önemli bir kırılma noktası olduğunu belirtti.Otomotiv sektöründe ki KOBİ’lere ve kurumlara sundukları dijital dönüşüm ürünlerinin büyük ilgi gördüğünü de belirten Garaj Çelikol,Araba.com’u bünyelerine katmaları ile ilgili olarak şunları ifade etti:

Araba.com 2000’li yılların başından itibaren çok önemli çalışmaları olan ve 15 yılda büyük işlere imza atan bir şirket. KOBİ ve kurumsal ürünlerimiz ile sektörde kısa sürede fark yarattık.

Artık odağımızın nihai kullanıcı olduğu noktaya geldik. Araba.com satın alımı bu stratejinin bir parçası. Araba.com’u eski günlerindeki haline getireceğiz ve zenginleştireceğiz. Bu satın alım ile uçtan uca tüm ihtiyaçlara yanıt veren şirket olma vizyonumuz için çok önemli bir adım attık.

diyerek sözlerine Araba.com ile ilgili satın alma sürecine ilişkin ifadelerini paylaştı.

Notlarımıza göz atacak olursak.Araba.com’un 2 milyondan fazla üyeye ve 4 milyondan fazla ilana ulaşmış veritabanı hali hazırda mevcut…Garaj Sepeti’ni bir adım öteye taşıyacak ve Araba.com’un yedek parça,iş makinaları,tarım araçları, araç kiralama firmaları gibi güçlü alanlarda söz sahibi olduğu kategorilerde Garaj Sepeti’nin hizmet alanını genişletecek.

Daha fazlası ve yeni haberler için takipte kalın 🙂

Kaynak:teknolojioku.com

 

Yorumunuzu yazın