Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Google reklamları , google reklamlar nedir? google reklam fiyatları , google reklam alma nasıl yapılır? Google üzerinden para kazanma yapılabilir mi? Bu tarz sorulara cevap arıyorsanız devamını okuyun.

Google reklamları dünya üzerinde reklam verenler gözünden 1.sırada Peki gerçekten Google Adsense yani Reklamcılık şirketi dünya üzerinde birinci sırayı hak ediyor mu? Birçok reklam şirketi Google kadar bilindik olmasa da en azından Google reklamcılığı kadar iyi. En iyi reklam verilen şirket olarak bilinen Google, geçtiğimiz yıllarda Avrupa Birliği tarafından milyar dolar cezaya mahkum edildi.

Türkiye’de internet ortamında reklam şirketi Admatic birçoğu özelliğiyle Google Adsense‘den daha iyi. Google reklam anlamında çok tercih edilmesinin diğer sebeblerinden birisi ise uzun zamandır iş ortamında olması.

Reklam işleriyle ilgisi olmayan bir arkadaşımız Türk Malı Admatic‘in Adsense‘ye göre daha iyi olmasına rağmen daha çok bilindiği için Adsense’den reklam almak isteyecektir.

Google reklamlar nereden alınır? Google Reklamları neden önemli?

Websiteniz üzerinden reklamlar aracılığıyla reklam kazanmak istiyorsanız ne yapmalısınız? Gereken şartlara uyduğu takirde Google’un reklam şirketi Adsense üzerinden reklam alabilirsiniz.

Peki Google Reklamları almak için gerekli?

Google hemen herkese sitesinde yayımlaması için reklam vermemekte. Belirli kurallar koyarak her sitenin reklam almasını önleyen Google belirli sayıda site ile gelir elde etmekte.

  • Websitenizin yeni açılmamış olması gerekli
  • En az 50 içerik olması gerek.
  • İçeriklerinizin hepsi özgün ve orijinal olması gerekmekte.
  • Yazdığınız makalelerin çoğu 300 kelime ve üstü olması.
  • Makalelerinizin içeriğinden çok resim olması spam ifade etmekte en fazla 2 resim kullanmalısınız.

Google reklamları para kazandırır mı?

  • Google üzerinden para kazanmayı hedefliyorsanız sabırlı olmanız gerekli
  • Bir yazı yazayım 100 kelimelik 100 tl kazanayım derseniz daha çok kaybedersiniz.
  • Düzenli olmak şartıyla günde 3 makale her gün olmak şartıyla 6 ay sonra ayda 100 tl kazanmanız garanti.
  • Başlangıç olarak her gün 0,01 tl kazanırsınız sonraki günlerde ilerleyen zamanlarda bu mebla artar.

Birçok şirketin Google Adsense üzerinden para kazandığını düşünürsek Google reklamları aslında çok şey ifade etmekte. Dünyaca ünlü BBC, thenewyorktimes vb sitelerde de kullanıldığı düşünürsek Google reklamları gerçekten önemli. Peki siz reklam verecek olsaydınız Adsense‘yi mi tercih ederdiniz yoksa Türk yapımı Admatic‘i mi?

Yorumunuzu yazın