Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram,uzun zamandan beri beklenen “Bana Soru Sor” özelliğini uygulama içerisinde aktif etti.Kullanıcıların ‘story’ yani hikayeler bölümünde paylaştıkları içerikleri “Soru  Sor” butonu üzerinden soru yöneltilmesini aktif hale getiren yeni özelliğin,popüler sosyal medya uygulaması Instagram üzerindeki etkileşimi arttırması bekleniyor.

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram’ın geçtiğimiz haftalardan bu yana testlerini sürdürdüğü bana soru sor özelliğinin,bugün itibariyle kullanıcılarına sunulduğunu açıkladı.Kullancılar arasındaki etkileşimi artıracak olan ve dolayısıyla da uygulama üzerinde aktif bulunma süresinin artmasını sağlayacak özelliğin,hikayeler bölümünde paylaştığı içerik üzerine direkt olarak mesaj atmak yerine özel soru sorma kutucuğundan soru sorması artık mümkün…

Aktif olarak sosyal medya kullanan biriyseniz ki,artık yeni dönem ve kullanıcı sayılarıyla beraber yaş grubu farketmeksizin,popüler sosyal medya uygulaması Instagram’ın sıkça kullanıldığı ve uygulama içerisinde aktif kullanıcı sayısının her geçen gün daha da arttığını görmüş ya da duymuşsunuzdur.

IGTV ve Müzik paylaşma özelliğinin de aktifleştirilmesiyle beraber bu sürenin daha da arttığını ve Instagram topluluğunun 1 milyara ulaştığını yeni özellikleriyle beraber geçtiğimiz haftalarda duymuştuk.

Dünden beri aktif olarak kullanılan bu yeni özelliğin nasıl kullanıldığına hep birlikte bir göz atalım.

“Bana Soru Sor” nedir ve nasıl kullanılır ?

Renk ve arka plan gibi seçeneklerle özelleştirilebilen soru kutuları sayesinde kullanıcılar, bu yeni özelliği kendilerine göre bir görsel formata kavuşturabiliyor. Şimdiden yoğun bir şekilde kullanılmaya başlanan Bana Soru Soru özelliği, hikayelere özel mesaj yoluyla karşılık vermek yerine soru yönelterek karşılık vermeyi sağlıyor.

Uygulamaya dahil edilen ve aktif hale getirilen bu yeni özelliğin şimdiden trendleştiğini ve kullanıcıların aldıkları cevaplarla beraber ‘Insta Story’lerinde paylaştığını gözlemleme şansı yakalayabildik son bir kaç saat içerisinde.

Ayrıca eklemek gerekirsek,Instagram geçtiğimiz günlerde IG TV’yi tanıtmış ve aktif hale getirmişti,1 saati bulan videolarla YouTube’a rakip bir platform yaratmış ve kendine yeni bir özellik daha kazandırmıştı.

 

Daha fazlası ve yeni haberler için takipte kalın 🙂

Yorumunuzu yazın