Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Instagram yeni özelliğini test ediyor…

Popüler sosyal medya şirketlerinden Instagram,uzun zamandan beri kullanıcılarının beklediği bir özelliği test etmeye başladı.

Açık profilli hesaplar için, yeni bir özelliği getirmeyi planlayan ünlü sosyal medya şirketi ‘Takipçiyi Çıkar’ seçeceği ekledi.Getirdiği yeni özellik daha şimdiden kullanıcıların beğenisini kazanmış durumda.

Açık bir Instagram hesabına sahipseniz,daha doğrusu Instagram hesabınız herkesin görünümüne açık ise,insanların ana sayfanıza yani hesabınıza bakmasında bir engel yok.Herhangi birini engelleseniz dahi, fotoğraflarınız sadece tek bir tık ile gizli göz atma penceresine bakmakta kalıyor.Durum bu ki, Instagram kullanıcılarına takipçi listelerinde biraz daha oto-kontrol imkanı tanımaya çalışarak orta bir nokta bulmaya çalışıyor.

Instagram getireceği yeni özellik ile birlikte, kullanıcılarının sadece ve sadece birkaç tıklama ile takipçileri manuel olarak listeden çıkarmalarına izin verecek bir özelliği hali hazırda test ediyor.Yakın zaman içeriside Instagram’daki açık profile sahip hesaplar da dilediği takipçisini silebilme imkanı bulacak.

Engelleme özelliği birebir agresif bir method olarak karşılandığı için,bu yöntemin engellemeye göre daha az agresif bir yol çizeceği ve kullanıcıların şimdiden beğenisini kazandığı aşikar bir durumda.

Yeni gelecek özelliğin ne zaman çıkacağı tam bilinmemekle beraber, bu özellik şimdilerde test aşamasında olduğu söyleniyor.

Instagram, takipçi listesinden çıkarılan bir kullanıcının bundan dolayı bildirim alamayacaklarına bu noktada dikkat çekiyor, dolayısıyla engelleme özelliğinden daha çok kullanılacağı ve fonksiyonel olacağı da aktarılanlar arasında yer almakta.

Instagram’da yeni bir özellik daha: Arttırılmış güvenlik

Her geçen gün artan siber saldırılar ve bunun kontrasında da gelişmekte olan siber güvenlik günümüz siber korsanlarını yani ‘hacker’larını yeni arayışlara itmiş durumda.Öyle ki, telefon numaranızı farklı bir SIM karta yeniden tanımladıktan sonra, şifrenizi sıfırlayabiliyor ve Instagram gibi popüler sosyal medya hesaplarını kolaylıkla ele geçirip yönetebiliyorlar.Bu konuyu da gündeme getiren ve ele alan Instagram, SIM korsanlığını engellemek için SMS içermeyen 2 faktörlü kimlik doğrulama sistemi(2FA- Two Factor Authentication) üzerinde çalışma yapmaya başladı.SIM kartın kopyalanabilmesi durumunda başka bir telefonda oluşturulmayan bir kod üzerinde çalıştıklarını da duyurdu.Yeni gelecek özelliklerin kullanıcıların beğenisini şimdiden kazandığını rahatlıkla söylemek mümkün diye düşünüyorum…

Daha fazlası ve yeni haberler için takipte kalın 🙂

 

 

 

Yorumunuzu yazın