Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

istanbul metro larda oturacak yer sorunu , Metro ve metrobüslerde oturacak yer sıkıntısı nasıl çözülecek?

Eğer İstanbulda oturuyorsanız metro ve metrobüsleri kullanmamanız zor. Çünkü İstanbul’da yerlere arabayla gitmeniz işlerinizi biraz daha zor kılabilir.

İstanbul’da her 5-10 dakika içerisinde bir metrobüs ve 3-4 dakikada bir de metro gelmekte. Her metrobüse en az 250 kişi binmekte ve binenlerin çoğu ayakta kalmakta.

İstanbul’da metrobüslerdeki bu sorun nasıl çözülür?

İstanbul metro ve metrobüsleri oturacak yer sıkıntısında dolayı kimi zaman kavga konusu olurken kimi zamanda sinir edici durumlara sebebiyet vermekte.

Metro ve metrobüslerle ilgili nasıl yer kapılı gibi internette bir sürü yazı dolaşmakta. Bu aslında bizden kaynaklanan bir durum. Artık ne kadar düşüncesiz olduysak bu tür yazıları internette görüyoruz.

Oturacak yer sıkıntısı çekmemizin nedenleri arasında teyzelerimizin kendi oturması yetmediği gibi kızını da yanına oturtmak istemesi.
Ben istanbul’da ilk durak ta binip son durak ta inmeme rağmen yaşlılarımıza yer veriyorum. Peki Teyzem kızı incinmesin diye yanında oturması doğru mu?

Metro ve metrobüslerde oturacak yer sorunu nasıl çözülebilir?

Bu sorun insanların kendini düzeltmesini gerektiren bir durumda. Metro ve metrobüslerde ne kadar oturacak yer sayısı artırılsa da her gün gene oturacak yer için kavga vb durumlar devam edecektir.

Oturacak yer sorunu bana göre birkaç yolla çözülebilir. Onlarda metrobüs seferleri dakika da 3 ise 6 yapılırsa çözülebilir. Ve ya metrobüs ve benzeri ulaşım araçlarının artırılması. İstanbul daki anlık Metro ve metrobüs sayıları
ne yazık ki yetersiz durumda.

Size göre İstanbul’da metro ve metrobüs’te oturacak yer sorunu nasıl çözülebilir?

Yorumunuzu yazın