Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Microsoft yüz tanıma sistemini yeniledi. Microsoft bu yeniliklerle bize neler sağladı. Yüzümüzü tanıma özelleştirilebilecek mi? Yüz tanıma ile neyi değiştirdi?

Yüz tanıma teknolojisi yer yer yararlı yer yer zararlı olmakta. Güvenlik açıkları ve siber saldırı konusunda büyük endişe duyulan bu teknoloji de Microsoft yenileyerek açıkları götürdüğünü açıkladı.

Yeni gelen yüz tanıma ile bazı sistemlere bizden başkaları erişememekte fakat yüz tanımanın iyi yönleri olduğu gibi kötü yanlarınında olduğu çok fazla alan var 🙂

Güvenlik açıklarıyla ilgili bir çok kişi endişe duyuyor. Microsoft’un açıklamasına göre Yüz tanıma sistemi kötü özelliklerine göre çok daha iyi bir özellik olduğunu söylüyor. Kötüye kullanımı engellemek ve önlemek amacıyla kullanılan bir teknoloji olduğu yönündeki görüşünü koruyor.

Microsoft’a göre,

 “Yüz tanıma teknolojisi, gizlilik ve ifade özgürlüğü gibi temel insan hakları korumalarının kalbine giden konuları gündeme getiriyor. Bu sorunlar, bu ürünleri yaratan teknoloji şirketlerinin sorumluluğunu artırıyor. Bizim görüşümüze göre, aynı zamanda düşünceli hükümet düzenlemesi ve kabul edilebilir kullanımlar etrafında normların geliştirilmesi için çağrıda bulunuyorlar. ”

Sizce Microsoft Yüz Tanıma sistemiyle ne kadar başarılı olacak?

Yorumunuzu yazın