Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Dünyaca ünlü ünlü-dizi film dağıtıcısı ve yayıncısı,internet televizyon ağı Netflix‘in dünya genelindeki abone sayısı açıklandı.

Global olarak kullanıcılarına hizmet veren Netflixin,dünya üzerindeki toplam abone sayısının 130 milyonu geçtiğini açıkladı. 2018 yılının ikinci çeyreğine ilişkin bilanço verilerini açıkladı.

Geçtiğimiz hafta Netflix cephesinden yapılan açıklamada,kullanıcı yorum ve puanlama özelliğini kapattığını duyurmuş ve kullanıcılarından tepki toplamıştı.

Bugün yapılan açıklamalara göre,şirketin yılın ikinci çeyreğinde(Q2) geliri,geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 40,7 artışla 3,91 milyar dolara ulaştı.Firmanın geliri geçen yılın nisan-haziran ayları arasındaki dönemde 2,78 milyar dolar düzeyinde seyrediyordu.

Netflix’in net karı geçen senin ikinci çeyreğinde 65,5 milyon dolarken, bu yılın aynı döneminde 385 milyon dolara yükseldi.Şirketin hisse başına düşen karı da aynı dönemde 0,15 dolardan 1,5 dolar düzeyine ilerledi.

Yılın ikinci çeyreğinin sonunda ise Netflixin dünya genelindeki toplam abone sayısı 130,1 milyona ulaştı.

Netflixin abone sayısı Amerika’da 72,7 milyon,diğer ülkelerde 57,4 milyon oldu ancak bu yılın ilk çeyreğine ilişkin bilançosunda şirketin ikinci çeyrek sonundaki toplam abone sayısı 131 milyon olarak hedefleri arasında yer almıştı.

Toplam abone sayısının hedefin altında kalması ise, Netflix hisseleri üzerinde olumsuz etki yaratarak düşüş gösterdi.

 

Daha fazlası ve yeni haberler için takipte kalın 🙂

Yorumunuzu yazın