Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

 

Avrupa’nın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan Siemens,geçtiğimiz hafta İngiltere’de düzenlenen ‘Goodwood Festival of Speed’ adlı etkinliği katıldı. Siemensin Katıldığı bu etkinlikte şirketin CEO’su Joe Kaeser endüstri 4.0 hakkında konuşma yaptı.

Almanların endüstri devi olan Siemens AG’nin CEO’su Joe Kaeser, geçtiğimiz hafta İngiltere’de düzenlenen ‘2018 Goodwood Festival of Speed‘ adlı etkinliğe katıldı.Etkinlikte konuşma yapan Siemens’in CEO’su Joe Kaeser endüstri 4.0 ve elektrikli otomobil konularını ele aldı.

Dördüncü sanayi devrimi olarak nitelendirilen ve Dünya’nın her yerinde yankı uyandıran endüstri 4.0 ile birlikte küresel iş gücünün önemli ölçüde azalacağını düşünen Joe Kaeser, şu anki senaryoya göre bu sorunun çözümü için hükümetlere önemli bir derece görev düştüğünü hatırlattı.Küresel çapta yaklaşık olarak 370 bin kişi istihdam eden Siemens,son dönemde çalışanlarına eğitim vermek amacıyla 500 milyon avro para harcadığı belirtildi.

Siemens,mevcut endüstri ortamındaki becerilerin endüstri 4.0 için yeterli olamayacağını düşünüyor.Bu kapsamda çalışanlarına yeni beceriler kazandırmak ve iş alanlarında istihdam sağlamak için çalışanlarını bir dizi eğitime tabi tutuyor.

Endüstri 4.0 ile beraber istihdamın yüzde 20 ile yüzde 30 arasında düşeceğini belirten Joe Kaeser, bu durumun ilk üç sanayi devriminde de yaşandığını hatırlattı,istihdamda önemli değişikliklerin olabileceğini de belirtti.

Joe Kaseser’in konuşmasından önemli bir kesit :

İlk üç sanayi devrimi çok iyi çalıştı. Küresel GSYİH’nın %70’ini oluşturuyor. Şimdi ise üretimin kitlesel olarak etkileneceği dördüncü sanayi devriminin eşiğinde bulunuyoruz” dedi. 2017 yılında sanayi sektörü Alman ekonomisindeki GSYİH’nın yaklaşık %30.6’lık bir kısmını oluşturdu.

 

Daha fazlası ve yeni haberler için takipte kalın 🙂

4 Responses

Yorumunuzu yazın