Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Dünyaca ünlü amerikan kahve zinciri Starbucks,Amerika’da işime engellilere özel tasarlanmış bir mağaza açmayı duyurdu.

Washington D.C’de bu sonbaharda açılması planlanan mağazada Amerika’nın farklı yerlerinden,Amerikan İşaret Dili’ne(ASL) hakim 20 ile 25 kadar personelin işe alınması için düğmeye basıldı.Bu sayede işitme engelliler, markanın özel mağazasındaki çalışanlarla kolaylıkla iletişim kurabilecek.

Birçok işitme engelli ve işitme gücü zorluğu çeken arkadaşlarımız,dostlarımız var işaret dilini bilmediğimizden ve hakim olmadığımızdan dolayı onlarla kolayca iletişim kuramıyoruz.Starbucks artık işaret dili bilmeyi zorunlu hale getiriyor.

Tasarlanacak olan mağazanın içerisinde, işitme engelli yansıtıcı yüzeyler ve açık iletişim için net görüş hatları da dahil olmak üzere, işitme engelli ve işitme engelli müşteriler için mümkün olan en iyi deneyimi yaratan ” DeafSpace ” tasarım değişiklikleri ve servis uygulamalarını içerecektir. Genel olarak, sağır erişilebilir tasarım, beş kategoride mimari unsurlara odaklanır bunla ise: duyusal erişim, alan ve yakınlık, hareketlilik ve yakınlık, ışık ve renk.

Eğer mağazaya işitme engelli olmayan bir müşteri gelir ise ve dili bilmezse tasarımlarla rahatlıkla kahve alabilecek ve alışveriş yapabilecekler.

Starbucks geçtiğimiz haftalarda da ‘Plastik Pipet Kullanımı’ ile ilgili attığı adım ile müşterilerinin beğenisini ve takdirini kazanmıştı, yeni attığı bu güzel adımla birlikte yeniden müşterilerinin beğenisini ve takdirini kazanmayı başardı.

Starbucks’ın twitter üzerinden yaptığı açıklama ise şu şekilde:

1 Yorum

Yorumunuzu yazın