Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Telefon kullanım yaşı artık çok düştü. Cep telefonu kullanma yaşı, telefon alma yaş sınırı, erken yaşta telefon kullanımı, çocuğa uygun telefon kullanımı, nasıl olmalı gibi sorulara bu blog ta hem eleştireceğim hem de cevaplayacağım.

Bu yazımı yiğenimden esinlenerek üretiyorum faydası umarım olur. Telefonlarımız bizler için ne kadar önem arz ediyorsa artık çocuklarımız ve bebekler içinde aynı önemi arz etmekte. Çocuklarımıza küçük yaştayken yemek yedirmenin en kolayı önüne telefonlarımızı koymak olduğunu herkes biliyor.

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan YouTube araştırılan verilere göre bebekler ve çocuklar tarafından büyük heyecanla izlenilmekte.

Telefon kullanım yaşı neden düştü?

Cep telefon kullanım süresi yaşımız düştükçe artmakta yani ters orantılı gelişmekte. Telefon kullanım yaşımızın düşmesi bizim için tehlike arz etmekte. Eğer bilinçli şekilde kullanmazsak yaşımızın büyük olması fark etmez. Şimdi benim yiğenime bakalım;

Fotoğraftaki şahıs benim yiğenim 🙂 gördüğünüz gibi kendi resmini çekmiş. Bu bizim için iyi bir örnek biliyorum ki sizlerin yiğenleri telefonlarla neler yapmıştır tahmin ediyorum 🙂

İnternette yazanlara göre telefon kullanım yaşı ne kadar 9 yaşında gibi gösterilse de aslında daha da düşük veri olduğunu söylemeliyim. Bu sonuç bizim yüzümüzden ve acıma duygumuzdan dolayı gelişmekte.

Yorumunuzu yazın