Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Bloomberg International‘ın haberlerinde kullandığı kaynaklara göre Media Markt, Teknosa‘yı satın almak için girişimlerde bulundu. Media Markt‘ın Teknosa‘yı alması yönünde haberlerin çıkmasıyle birlikte Media Markt‘ın hisselerinde yüzde 6 civarında artmasına sebep oldu.

Alman Teknolojik Ürün Satıcısı Media Markt’ın Sabancı Holding’e ait Teknosayı satın almak istediğini öğrenildi. Okuduğum Bloomberg International sitesin deki habere göre Media Markt’ın Teknosa‘yı almaya hazır olduğunu yazdı.

Peki Teknosa’nın Yeni Hisse Değerleri Ne Oldu?

Ünlü teknoloji mağazası Media Markt‘ın hisse değer artışı olduğunu söylemiştik. Peki bu haberler ve yazılanlardan sonra Teknosada hisse değerlerindeki değişmeler nasıl oldu?

Teknosanın hisseleri de (TKNS) hisseleri gün içindeki 5,19 TL’den TSİ 16:30’da 5,48 TL’ye çıktı. Media Markt Türkiye’deki ilk satış mağazasını 12 yıl önce (2007’de) 14 merkez de olmak üzere İstanbul, Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, İzmit, Kayseri, Samsun, Malatya, Mersin, Konya, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’da toplam 45 mağazası ile hizmet veriyor.

Teknosanın ise ulaştığımız verilere göre Türkiye’deki toplam mağaza sayısı 210 adet olduğunu öğrenebilmekteyiz.

Sizce Media Markt, satın alabilecek mi?

Yorumunuzu yazın