Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Twitter geçtiğimiz günlerde bir çok hesabı geçici veya kalıcı olarak askıya alacağını bize söylemişti. Twitter başlattığı güvenlik adı altında hesap katma işlemi sonucunda 7 milyon takipçi kaybetti.

Bize sahte ve gerçeğiyle ilgili olmayan hesapları kapatacağını açıklayan bu sosyal ağ, kaç tane hesabı kapattığını açıklamamıştı. Sadece spam ve sahte olan sayfaları kapatacağını değil hatta spam ve sahte olan hesapları takip etmekte olan hesapları da sileceğini bildirmişti.

Hesabınız silinmemiş olsa bile silinme riski var!

Daha önce silinmiş hesaplardan sadece birini takip etmiş olmanız bile sizin için kapanma riskini taşıyor. Hesabınızı güvence altına almanız için yapmanız gerekenler takip ettiğiniz risk ihtimali bulunan hesaplardan çıkmanız gerek.

Twitter’da kendi ağında takipçi kaybetti!

Şaka gibi ama kendi kurduğu sosyal ağda takipçi kaybeden ilk Sosyal medya platformu olmayı da başardı. Hesap silme işlemlerini başlatmadan önce 63 milyon takipçisi varken 55 milyon takipçi sayısına düştü. Yaklaşık olarak 8 milyon takipçi kaybeden Twitter, bir ilke de böylece imza atmış oldu.

4 Responses

  1. Mehmet Çubuk

    teşekkürler güzel bilgi. sahte hesapları takip eden hesapları da kapatırsa twitterda kimse kalmaz diye düşünüyorum. twitter yeni hesaplardan telefon doğrulaması istiyor. telefonla doğrulor. ama numara veremeyeni önce askıya alıyor sonra tamamen kapatıyor. eski hesaplarda ise şüpheli davranış yapanlarla ilgili işlem yapıyor. çok sayıda kişi ekleyen çok sayıda kişiyi takipten çıkaran gibi.

    Cevapla

Yorumunuzu yazın