Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Ünlü sosyal medya uygulaması Twitter,Android için güncelleme yaptı.Yeni güncellemeyle birlikte Android kullanıcıları Twitter uygulamasını daha rahat kullanabilecek hale geldi.

Eğer bir Android kullanıcıysanız ve hali hazırda sıkı bir Twitter takipçisiyseniz,bu haber özellikle sizi yakından ilgilendiriyor…Özellikle büyük ekranlı telefonlarda kullanımı kolaylaştırmak ve hali hazırdaki hataları düzeltmek için gelen güncelleme dün itibariyle yayına alındı.Güncellemenin tüm cihazlara gelmesi ise biraz zaman alacak.

Twitter tarafından yapılan açıklamada,ünlü sosyal medya platformunun Android kullanıcıları için daha kullanışlı hale getirilmesi  ve kullanılabilirliği arttırmaya yönelik yeni bir güncelleme geldiği doğrulandı.

Google’ın tasarım alanında değişiklikler yaparak kenar çubuğu yerine alt navigasyon çubuğuna geçiş yapması ve zaman içerisinde de çoğu uygulamanın da bu yola girmesine sebep oldu.

Uygulamalar yeni nesil akıllı telefonların uzun ama ince ekranlarını daha da verimli kullanabilmek için alt navigasyon çubuklarına daha da önem veriyorlar,zira telefonların boyutları ve şekilleri büyüdükçe,değiştikçe daha fazla kullanıcı deneyiminden yararlanmak zorunda kalınıyor ki kullanıcı deneyiminin zaman içerisinde artması ve bu yönde yapılan iyileştirmeler,her yıl yapılan yeni ürün lansmanlarının ardından ‘developer’lara yani geliştiricilere gelen e-postalar aracılığıyla bu kullanıcı deneyimlerinin yeni çıkarılan ve piyasaya sürülen ürünlere göre değişikliklerinin yapılıp,güncellenmesi isteniyor.

Twitter android kullanımı daha özellikli mi?

Bundan bir kaç yıl öncesine geri dönmek istersek,(mobil uygulama alanı için konuşmak gerekirse tabi) UX(User-Experience) tarafında yapılan güncellemeler ve iyileştirmeler tam zamanlı yapılmadığını,marketlerdeki uygulamaya yapılan kötü yorumlardan çıkarabiliriz diye düşünüyorum.Zira bir uygulamayı indirmeden önce yorumlarına ve puanlamalarına bakıp ona göre indirmeyi tercih ediyoruz,diğer ikinci etken ise uygulamayı indirdikten sonra yapılan eleştirisel yorumlar oluyor ki…bunlar kolaylıkla göze çarpabiliyor.

Dönelim Twitter’ın Android kullanıcıları için yaptığı güncellemeye,iOS ve Android uygulamaları arasında navigasyon çubuğu farkı bulunan ,son yayınladığı güncelleme ile iki platformda da aynı arayüzü kullanmaya başladı.

Navigasyon çubuğunun üst bölümde yer alması, büyük ekranlı telefonlarda kullanımı zorlaştırıyordu. Twitter, bu soruna geç de olsa müdehale etti ve Android’de de navigasyon çubuğunu iOS’te olduğu gibi alt bölüme taşıma kararı aldı.

Play Store’da yayınlanan Twitter güncellemesi ile alt bölüme taşınan navigasyon çubuğu sayesinde artık büyük ekranlı telefonlarda daha rahat bir kullanımı kullanıcılarını bekliyor.

Hatırlatmak da fayda var,yapılan güncelleme şimdilik her telefona ulaşmış değil,güncellemenin tüm cihazlara gelmesi biraz zaman alacak.

Daha fazlası ve yeni haberler için takipte kalın 🙂

Yorumunuzu yazın