Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Vip taşımacılık ve halk arasında da ‘mobil taksi’ olarak da bilinen dünyaca ünlü şirket Uber,kendi ve türevleri şirketlerin New York’ta yeni lisans verilmeyeceği duyuruldu.

Hatırlayacağınız üzere, geçtiğimiz haftalarda ve aylarda da Uber ile ilgili önemli haberleri kaleme almaya çalışıp,sizlerle buluşturmuştum ve hemen hemen en önemli noktalarda çıkmaza giren ve hukuki süreçlerden başını kaldıramayan Uber, bu seferde bir gol daha yedi….Uber’in en önemli operasyon noktalarından birisi olan New York’ta Uber ve benzeri şirketlerin New York şehri içinde faaliyet göstermek isteyen yeni araçlarına ve sürücülerine 1 yıl boyunca yeni lisans verilmeyeceği açıklandı.

Uber’e New York’ta geçit yok!

New York Şehir Konseyi,geçtiğimiz günlerde yaptığı yasa tasarısı oylamasının ardından, 1 yıl içerisinde şehirdeki trafik yoğunluğunun yanı sıra Uber ve benzeri firmaların faaliyetlerini inceleneceğini belirterek,tasarı kapsamında Uber ve sarı taksi sürücüleri için asgari ücret belirlendiği de notlar arasında yer almakta…

Böylelikle New York şehri ABD’de Uber ve benzeri şirketlere karşı olan kısıtlama kararı alan ilk kent olarak tarihe geçti.

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio tarafından imzalanması beklenen tasarının gelecek haftalarda yürürlüğe girmesi öngörülüyor.

Karar, New York şehrinde faaliyet gösteren sarı taksiler için zafer olurken, Uber gibi şirketler ise araçlarına yeni lisans verilmemesinin müşteriler için fiyat artışına neden olacağını savunuyor.

New York şehrinde yaklaşık 14 bin sarı taksi bulunurken, Uber gibi firmaların kentte 80 binden fazla aracı faaliyet gösteriyor.

Ülkemizin ardından önce Londra’da sonrasında da New York’da sorunlarla boğuşan Uber’i sıkıntılı günler bekliyor, fakat Uber’in kullanıcı sayısı,istatiki verilerine ve buna ek olarak da kullanıcı deneyimlemesini göz önünde bulundurmak gerekirse Uber, kullanıcılarından her zaman tam puan almaya ve hizmet kalitesini de arttırmaya devam ediyor diyebiliriz diye düşünüyorum…

Daha fazlası ve yeni haberler için takipte kalın 🙂

Yorumunuzu yazın