Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Son zamanlarda sürücüsüz araç projelerine büyük önem veren ve bu alanda yaptığı çalışmalarla gündeme gelen Uber, sürücüsüz Tır projesini sonlandırdığını duyurdu.

Şirket bütün odak noktasını sürücüsüz otomobil araştırmalarına yöneltmeye karar verdi ve bünyesindeki mühendisleri bu alana kaydırdı.

Uber sürücüsüz tır projesini sonlandırıyor!

Uber’in gelecekte Tır sektörünü domine etme planları sona erdi.İki yıl öncesine kadar ‘otonom tır projesi’ni geliştiren Otto’yu yaklaşık olarak 680 milyon dolara satın alan Uber, bu projeyi rafa kaldırarak sürücüsüz otomobil araştırmalarına öncelik vermeye karar verdi.Karar şirketin bir sözcüsü tarafından resmi olarak duyuruldu.

Uber Advanced Technologies Group’un yöneticisi olan Eric Meyhofer şu açıklamalarda bulundu:

Pittsburgh’da halka açık yollara dönme konusunda çok önemli adımlar attık. Yakaladığımız bu ivmeyi koruduğumuz sürece, bütün takımımızın enerjisini ve uzmanlığını bu amaca odaklamasının doğru olduğunu düşünüyoruz

Hatırlayacağınız üzere, Uber’in sürücüsüz araçları mart ayının ortasında gerçekleşen ve 49 yaşındaki bir kadının ölümle sonuçlanan bir kazaya karıştıktan sonra yollardan çekilmişti.Geçtiğimiz hafta otonom araçlar bir insanın kontrolü altında olmak zorunda kalsa da tekrar Pittsburgh’ta yollarda görünmeye başlamıştı.

Daha fazlası ve yeni haberler için takipte kalın 🙂

Yorumunuzu yazın