Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Düşük maliyetli iPhone 9 hakkında yabancı kaynaklardan ve türk kaynaklarında okuduklarımı bugün size aktaracağım. Apple yeni ürünü olan iPhone 9‘u sonbaharda duyurdu.

iPhone 9 için her gün farklı bir haber duymak internet ortamında çok normal oldu. Apple sonbaharda 3 yeni iPhone modelini önümüze sürecek.

Yeni özellikleriyle şimdiden almak için sıraya girilen model olmayı başaran iPhone 9 bizi 5.8 inçlik bir ekranla karşılayacak. En çok ta merak edilen 6.5 inçlik dev ekranlı iPhone X Plus’ı bekliyor. Apple’ın bize sunmuş olduğu bütün telefon modelleri arasında en büyük ekran telefon olacağı çok konuşuluyor.

iPhone X‘in bugüne kadar Apple‘ın üretmiş olduğu en iyi telefon olduğunu inkar edemeyiz. OLED Ekrandan tutunda FACE-ID ve en önemlisi de kablosuz şarj özelliğiyle Apple’da devrim gibi karşılandı. Ama bildiğiniz üzere bu ürüne ulaşmak için 1000$ gibi bir paranızdan vazgeçmeniz gerekecek.

Peki Cihaz iPhone 9 isminde mi gelecek yoksa farklı bir isimde mi gelecek?

iPhone 9 söylentilere göre 2 farklı isim alabileceği ortak fikir. Bana göre ismi sadece iPhone olarak devam etmeli. Eğer iPhone X gibi devam edilmek isterse satış oranında ciddi bir düşüş yaşanacaktır. iPhone X serisine devam edileceğini düşünenlerden değilim. Apple özel fikirler çerçevesinde gelişen bir teknoloji markası elbette bunu da düşünmüştür.

Seri X ismi üzerinde devam edecek olursa şu şekilde; iPhone X, iPhone X2, iPhone X2 Plus gibi olacak. Diğer tarzda ise sade ve yeni modellerin önü açılacak.

Fiyatı ve Çıkış tarihi ne zaman?

En çok merak edilen sorulan başında gelen fiyatı iPhone X modeline göre 50-100$ daha düşük bir fiyatla bizi mutlu edecek. Kuo’nun fiyat tahminine göre Apple, iPhone X2’yi 800-900 $ ‘a indirecek ve Artı sürümünün yerini 900-1.000 $’ a çıkaracak.

Cihazın üretime geçiş tarihi ise bilinmemekle beraber Apple’ın her sene aynı tarihte yeni modelini öne sürdüğü sonbahar civarı olacağını düşünüyorum.

Yorumunuzu yazın