Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

WordPress, kodlama bilgisi olmadan, basitleştirilmiş arayüzüyle içerik üretme platformuna denir.

WordPress web sitenizin yönetimini sağlayan bir araçtır. Ayrıca WordPresste size sağladığı kolaylıklar oldukça fazla. Eğer ilk defa kullanıyorsanız YouTube’da öğretici videolar bulmanız mümkün. Şimdi bu yazılım hakkında sıkça sorulan sorulara geçelim.

WordPress Nasıl Kullanılır?

WordPress dünya’da en çok kullanılan web siteler için alt yapı yazılımıdır. WordPress milyonlarca tema desteği sağlamakta. Temalar sizin daha çok okuyucu kazanmanızı sağlamakta en büyük araç.

WordPress kapalı kodlu bir yazılım olmayıp Açık olma özelliğiyle beğenmediğiniz kodlama sistemlerini değiştirebilirsiniz. Ancak korkmayın bu işlemleri yapabilmeniz için kodlama bilginiz olması gerekmiyor.

İsteğimiz için uygun temayı kurduktan sonra WordPressin genel ayarlarına bir göz atalım.

WorldPress’te En Çok Sorulan Sorular

1- Eklenti Ne İşe Yarar ve Nasıl Yüklenir?

Eklenti temanız içerisindeki olmayan özellikleri gerek şablon halinde gerekse istediğiniz ayarları özelleştirerek kullanabildiğiniz bir seçenek.

Eklentiyle sitenize iletişim formu, sosyal medya platformu veya farklı tarzda bir form kurabilirsiniz. Form kurmak geçtiğimiz zamanlarda ne kadar zor olduğunu eskiden gelenler iyi bilir ama şimdi eklenti desteğiyle form kurabilirsiniz.

2- Nasıl Yazı Oluşturabilirim ve Paylaşırım?

Kurduktan sonra yazı yazması işin süsü gibi kalıyor. Yazlım panelimize giriş yapıyoruz. Üst menüde + işareti yanın yeni yazısına tıklıyoruz. Ya da Sol Tarafta ki menülerde mouse imlecimizi yazılara getiriyoruz ama tıklamıyoruz. Üstüne getirdikten sonra Yeni Ekle seçeneğine tıklıyoruz.

Yazı panelimizi açtıktan sonra kendimize bir konu belirleyip yazmak kalıyor. Yazı oluşturduktan sonra resim eklemek için Ortam Ekle düğmesine basarak Resim veya video ekleyebiliriz.

Yazı işlemini bitirdikten sonra yazımızın kategorisini seçiyoruz ve sağda duran Yayımla tuşuna basarak sitemiz’de yayınlamış oluyoruz.

3- Nasıl Tema Yüklenir?

Tema yüklemek için Görünüm menüsüne tıklıyoruz. Temalar seçeneğini seçiyoruz. Yeni Ekle diyoruz ve temamızı seçerek yüklüyoruz.

4- Web Sitem İçin Nasıl SEO Yaparım?

SEO ayarları yapmak için ilk önc SEO’nun ne olduğunu bilmemiz gerekir. Web sitelerimiz ,çin başta yapmamız gerekenler listesinde ilk sırada yer aldığını söyleyeyim.

wordpress

SEO, sitemizin arama motorlar tarafından görünmesini sağlar. Daha önlerde gözükmesini sağlamak bu ayarları düzenlemekten geçiyor. SEO ayarlarınız yaparak öne çıkmayı başarabilirsiniz.

Yorumunuzu yazın