Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

YouTube android güncelleme‘si geliyor. Güncellemeyle gelecek olan özellikler ve özelliklerin bize sağladıkları ne olacak. Arka planda çalma özelleştirilecek mi?

Google‘ın en önemli silahı olan YouTube sosyal platformu gelen her güncellemeyle yeni kullanıcılara daha hoş gözükerek popülaritesi artmakta. Video yükleme ve sosyal medya alanında son zamanlarda freni patlamış kamyon durumunda olan YouTube kendini ve tasarımı Android’e özel değiştirecek.

Son bilgi olarak Youtube, Android sürümü için güncelleme yapacağı duyulmuştu. Yeni gelecek olan Güncelleme hakkında Google tarafında açıklanmış bir şey olmasa da yabancı ve yerli kaynaklardan yaptığım araştırmalara göre bazı verilere ulaştım.

Android versiyonunda çerçeveler kalkıyor!

Yetkililer tarafından fark edilen ve kullanıcılar tarafından da itici bulunan YouTube’da uygulama içerisi çerçevelere son veriliyor. YouTube Android Güncellemesi‘yle tasarımsal olarak ta daha kullanışlı olacak.

Kullanışsız ve tasarımsal olarak çöp gibi olan Çerçeveler yerine daha iyi kullanılacak olan yeni arayüzde platform daha dinamik ve daha ilginç oluyor. Yeni yüklenen videolara tıklama oranınız artık daha mümkün olacak gibi duruyor. Bu sizin için çok ta iyi sayılacak bir özellik değil ama Youtuber arkadaşlarımız için iyi bir özellik 🙂

Sadece ana giriş ekranında gelecek gibi gözükse de video arama yerlerinde ve kanalların videolarının olduğu yerlerde de çerçevelere son verilecek gibi duruyor. Kesin bir tasarımsal olarak bilgi verilmese de güncelleme Android Oreo sürümüyle kullanıcılarına kavuşacak.

Sizce YouTube neyi getirirse başarılı olmuş sayarsınız? Bana göre arka planda çalma desteği gelirse..

Yorumunuzu yazın