Kayıt ol
Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Zincirsiz bisiklet geleceğin teknolojisi olacak. Yakın mesafelere gerekse hobimiz için bisiklet olmazsa olmazlarımızdan birisi artık. Zincir teknolojisi kim bilir ne zaman fikir edildi bilinmez ama zincirsiz bisiklet çok konuşulacak gibi..

Bilim-kurgu filmlerinde hayallerimizi süsleyen ve bir çoğumuz hayal ederken düşündüğü zincirsiz bisiklet gerçek oluyor. CeramicSpeed adlı bir şirket prototip şeklinde projesini tamamladı.

Projeyi Colorado Üniversitesi’nde makine mühendisliğinde bölümünde okuyan öğrenciler üretti.

DijitalTrends websitesinde okuduklarıma göre;

CeramicSpeed’e göre, DrivEn aslında daha yüksek hızlarda daha verimli oluyor. Aslında, şirket binici çıktı 380 watt çarptığında, verimlilik aslında yüzde 99, geleneksel bir bisiklet modeline duyulmamış bir şey tırmanıyor iddia ediyor. Eğer doğruysa, bunun anlamı, bir sürücünün ürettiği gücün hemen hemen hepsinin doğrudan bisikletin tekerleklerine aktarılmasıdır. Bu hem ciddi hem de gündelik bisikletçiler için daha hızlı sürmeye yol açmalıdır.

Zincirsiz Bisiklet’in Fiyatı ne kadar olacak?

Normal bisikletin fiyatı 100$’dan başlayıp 5000$’a kadara yolu var. Tahmini olarak Zincirsiz bisikletin fiyatı 5000$ ve üstü olacak gibi duruyor. Güncel dolar kuruyla (4.5) ile 22.500 lira gibi fiyata denk gelmekte.

Sizce bu bisiklet istenilen satış seviyesine ulaşabilecek mi?

Yorumunuzu yazın