Facebook
Instagram
Twitter
Youtube
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Savaş sinyalleri verildi mi ?

Amerika’da faaliyet gösteren en büyük market oluşumu Walmart,Google Express programıyla işbirliği yaparak kendi alışveriş sistemini entegre etmiş durumda,bu sayede Google Home asistanı üzerinden sesle sipariş verme imkanı sağlanmış durumda olacak.

Online alışveriş konusunda tartışmasız herkesinde yakından bildiği gibi liderlik koltuğunu bırakmayan Amazon’a rakip olmak için en güçlü adayın Walmart olduğu zaten biliniyordu.Walmart bu rekabeti Google ile yaptığı iş ortaklığıyla beraber başka bir boyuta taşımaya hazırlanıyor.Walmart-Google cephesi oluşmuş durumda,bu ortaklığın sonucu ise:Sesli alışveriş sistemi!..Google-Walmart cephesinin oluşması savaş sinyali mi ?

Dünyanın perakende mağazalar zinciri konusunda şüphesiz en büyük kapasiteye sahip şirketlerden Walmart,Çarşamba günü  yaptığı açıklamada Google’la birlikte yapacakları çalışmanın sonucundan yüz binlerce ürünün “Google Assistant” üzerinden satılabileceğini kaydetti.Söz konusu bu siste.,2017 Eylül ayının sonlarında kullanıcılara açılacak.

Ses asistanı Home’un daha kullanışlı ve daha fazla seçeneğe hükmedeceği bir sistem olmasını isteyen Google, attığı adımla birlikte Home asistanının şimdiye kadar entegrasyonun en büyük olacağı ilk büyük çaplı mağazacılık faaliyetinin bir parçası olmuş olacak.Basit ve anlaşılabilir ürünlerin sesli olarak dile getirilmesiyle beraber Home Assistant’ın bu ürünlerden hangi miktarada veya ebat olarak nasıl isteneceği ,tam olarak anlayacağını ve bu doğrultuda sipariş verileceğini belirtiliyor.

Home’un,daha önce Şubat ayında sektöre giriş yaptığını hatırlıyoruz,buna ek olarakta Target ve Costco’nun da aralarında bulunduğu 40 ve üzerinde perakende mağazadan internet yoluyla,”Google Express” programı adı altında sesli olarak sipariş verebilme olanağı kazandırılmıştı.Amerika’da mevcut hemen hemen tüm marketlerden çok daha fazla sayıda şubesi bulunan ve bunun yanında da en büyük market hissesine sahip olan Walmart,internet ortamında Amazon ile arasındaki mesafeyi azaltmak ve önemli bir derece de fark atmak için son zamanlarda attığı etkili adımlarla hepimizin duyduğu bir şirket oldu.

Bu yapılan yeni anlaşma ve ileride atılacak adımlarla,Savaş tamtamları çalınacak mı ? Yeni alışveriş sisteminin hedeflenen ilgiyi yaratıp yaratmayacağı merakla bekleniyor.

Yeni gelişmeler ve daha fazlası için takipte kalın,iyi bayramlar dilerim 🙂

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

About Author

Arda Batuhan Demir

Bilgisayar Mühendisi / Teknolize.com’da Yazar
Teknoloji ile yakından ilgilenen ve haber paylaşımı yapan bir genç!

Leave A Reply