Facebook
Instagram
Twitter
Youtube
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

E-ticaret devi Amazon geçtiğimiz gün Türkiye’de ofis açtı.Amazon Turkey Services Yönetim ve Destek Hizmetleri Limited Şirketi ismiyle Beşiktaş’ta ofis açan e-ticaret devinin gündeminde şirket satın alma da var.

Herkesin de yakından takip ettiği sevilen e-ticaret devi Amazon,Beşiktaş’ta ofis açtı.E-ticaret devinin gündeminde şirket satın alma da var.Ayrıca bu operasyon gerçekleşmezse Amazon,Türkiye’de sıfırdan yapılanmaya gidecek.

Küresel e-ticaret hacmi son dört yılda yaklaşık 1.6 trilyon dolara ulaştı,toplam perakende içerisindeki payı ise yüzde 8.5’e ulaşmış durumda.2021 yılı içerisinde ön görülen veriler ise bu oranın yüzde 13 seviyesine ulaşarak yeni rekorunu kıracak gibi gözüküyor,ve buna ek olarak  Analistler 2020 yılında e-ticaret hacminin yüzde 64’ünün gelişmekte olan ülkeler tarafından oluşturacağının altını çizdi.

Tablo böyle olunca Amazon’un Türkiye’de ofis açması kimseyi şaşırtmadı,kulislerde konuşulan bir konuydu Amazon’nun Türkiye’de ofis açması,dün akşam saatlerinde gelen bir haberdi fakat beraberinde yeni süprizlerle geldi.Şimdi o süprizlere birlikte bakalım :

İlk olarak şirketin gündeminde Türkiye’de satın alma da bulunuyor.Eğer bu operasyon gerçekleşmezse B planı olarak sıfırdan yapılanma gerçekleştirilecek,tabloya bakılırsa İnsan Kaynakları arasında yetenek avı başlayacak gibi duruyor.

Amazon Türkiye,kadrolaşma çalışmaları da başlamış olduğu notlarım arasında,iddialara göre Hepsiburada.com’un eski CEO’su İlker Baydar ile temas halindeler.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek,Amazon’un Türkiye’de şirket kurmasını Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla değerlendirdi.Şimşek açıklamasında “Amazon’un Türkiye’de şirket kurması e-ticaret’in gelişmesi için olumlu bir gelişme” ifadelerini kullandı.

Gelişmeler ve daha fazlası için takipte kalın 🙂

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

About Author

Arda Batuhan Demir

Bilgisayar Mühendisi / Teknolize.com’da Yazar
Teknoloji ile yakından ilgilenen ve haber paylaşımı yapan bir genç!

1 Yorum

Leave A Reply