Facebook
Instagram
Twitter
Youtube
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Apple, yeni iPhone’larda parmak izi tarayıcısı konumlandırmayabilir

 
Apple, iPhone X ile birlikte güvenlik seçeneklerine Face ID’yi (yüz tanıma teknolojisi) ekledi. iPhone X’te parmak izi tarayıcısına yer vermeyen şirket, Touch ID’nin sonunu getiriyor olabilir. KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın 2018 yılında üreteceği iPhone modellerinde parmak izi tarayıcısından tamamen kurtulacağını ve Face ID dışında bir güvenlik seçeneğine yer vermeyeceğini söyledi.
 

Face ID İle Yapabileceklerinizin Sınırı Yok 

Face ID, yüzünüzün geometrisini doğru şekilde eşlemeye yönelik gelişmiş teknolojilerle donatılmış yeni TrueDepth kamera sistemiyle kullanıcılara güvenli kimlik doğrulama imkanı sunan yeni bir teknoloji. Face ID ile birlikte iPhone’un kilidini açabilir; iTunes Store, App Store ve iBooks Store’dan yapılan satın alma işlemlerinin yanı sıra Apple Pay ile yapılan ödemelerinizi onaylayabilirsiniz. Ayrıca geliştiriciler de uygulamalarına giriş yapmanız için Face ID’yi kullanmanıza olanak sağlayabilir. 
 
Şöyle birkaç sene geriye gidecek olursak, Apple iPhone 5s ile birlikte iPhone ve iPad’lerde Touch ID adını verdiği parmak izi tarayıcısına yer vermeye başladı. Ardından diğer üreticilerde cihazlarında parmak izi tarayıcısına kullanmaya başladı. iPhone 8 ve 8 Plus  Apple’ın Touch ID’ye yer verdiği en yeni model olarak karşımıza çıkıyor lakin iPhone 8 serisi Touch ID’nin kullanıldığı son iPhone modeli olabilir.
 
 
Ayrıca Bkz.Hepsiburada’dan eskiyi getir yeniyi götür uygulaması 
4 gün önce Android üreticileri Face ID’nin ardından yüz tanıma teknolojisine yöneldiğine dair bir haber paylaşmıştık. Apple kanadındaysa isabetli tahminleriyle tanınan Ming-Chi Kuo’ya göre, Apple 2018 yılından itibaren tanıtacağı tüm iPhone modellerinde Face ID’yi kullanmayı planlıyor. Kısacası iPhone X, yeni bir devrin başlangıcı olurken; iPhone 8 serisi ise bir devrin sonu olacak gibi görünüyor.
 
Unutulmaması gereken önemli bir nokta ise Face ID’nin tam anlamıyla test edilmesi ve hiçbir güvenlik açığının olmaması gerekiyor.
 
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

About Author

Teknolize Haber Editörü

Teknolize.com’da haber editörü / Webmaster and Editor

Leave A Reply