Facebook
Instagram
Twitter
Youtube
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Apple 5G projesi için çalışmalarına başladı.

Apple’da sıcak günler bizi bekliyor. 5G teknolojisi için Federal İletişim Kurulu’ndan ön lisansı aldı.

Federal İletişim Kurulu yani (FCC) Apple’a 5G teknolojisini denemesi için izin verdi. Milimetrik bant dalgaları ölçebilmek için Apple kablosuz testleri de test edebilmek için Mayıs ayında bu dediğimiz lisansı almıştı. Bu milimetrik dalga bantları saniyeler içerisinde imkansıza yakın bir derece yani 10 GB gibi bir bant genişliği sağlıyor.  Fakat bu milimetrik bant dalgalarının kullanım alanı gerek fiziksel ve gerek kimyasal olarak etkilendiğinden iletişim mesafesinin çok az olduğunu söyleyelim.

Apple bu projesiyle Cupertino, California ve Milpitas yakınlarındaki Apple tarafından kontrol edilen iki sabit nokta arasında iletişim kurmayı amaçladığını da ekleyelim. Şirketlerin gerçekleştireceği bu testinde 1 seneden daha az bir süre de biteceğini ve bu işlemin güven içerisinde gerçekleştireceklerini açıkladılar.

Apple, testler için geçtiğimiz yıl FCC tarafından 5G testleri için açılan 28 ve 39 GHz bantlarını kullanacağını da ek olarak raporuna ve bizlere sundu.

Ayrıca Apple’ın bu işlere kesin olarak girdiğini açıklamadı fakat bu projeye Google, Facebook gibi dev platformlarında bu işe parmaklarını katacaklarını açıkladı.

Amerika’da operatörler; Verizon, Sprint ve T-Mobile da 5G teknolojisi için çalışmalara yakında başlayacak.

Fakat Apple bu projeyi iPhone’a mı yoksa başka cihazlar üzerinde mi deniyor bilmiyoruz. Apple uzay uydu proje içerisinde de iş alımlarına başladığını da belirtelim.

Buraya tıklarayarak ta GTA 6’nın Çıkış Tarihi ve Genel Özelliklerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz!Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

About Author

Oğuzhan ERÇELEBİ

Teknoloji ve inovasyon meraklısı bir gencim. Dil eğitimi olarak İngilizcenin yanında Almancayı’da biliyorum. Olabildiğimce en hızlı teknoloji haberlerini paylaşmaya, sitesinde güncel içerik oluşturmaya, ilginç bulduğu haberler sizlere aktarmaya çalışan birisiyim.

Leave A Reply