Facebook
Instagram
Twitter
Youtube
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Apple’ın satın almaya gücü yetmeyecek 5 şirket!

Dünya üzerinde en değerli şirketin günümüzde Apple olduğunu hepimiz biliyoruz.

784 milyar dolar değeri olan Apple, dünyanın en değerli şirketi ünvanına sahip. Apple’ın böyle büyük bir şirket olmasındaki en önemli etkenin rezervleri diyebiliriz. Apple’ın sadece rezervlerinin değerinin 250 milyar dolar civarında. Mevcut parasını nakit olanını yurt dışında barındıran Apple, vergilerden dolayı tamamını ABD’ye getiremiyor.

Apple bütün mal varlığını kullansa bile alamayacağı 5 şirketi araştırdık.

Alphabet:

Alphabet şirketinin piyasa değeri 671.6 milyar dolar olan bu şirket, Google, Nest, Access ve Waymo gelirinin çoğunu Google’dan karşılıyor. Alphabet’in özellikle para kazandığı alanın reklam üzerinden olduğunu belirtelim. Bu şirket, Google, YouTube gibi yatırımlar sayesinde internet üzerinden reklamlarda oldukça fazla para kazandı.

Microsoft:

microsoft ile ilgili görsel sonucu

Microsoft’un piyasa değerinin 566.1 milyar dolar olduğunu belirttim. Teknoloji deyince Microsoft hemen aklımıza gelen şirketler arasında. Microsoft; PC’de ve windows’ta ünlü olarak biliniyor. Ayrıca Xbox ve Surface gibi deneyimlerde kullanıcılarına sunuyor.  En son zamanlarda ise gelirleri bir hayli artmaya başladı. Bu gelirlerinin artmasındaki en önemli etkenin de Azure gibi şirketler olduğu düşünülüyor.

Amazon:

amazon ile ilgili görsel sonucu

Amazon şirketinin günümüzde piyasa değeri yaklaşık olarak 482 milyar dolar civarında. Gün, ay, yıl geçtikçe daha da büyüyen Amazon şirketi dünyadaki en büyük çevrim içi parekendicisi sahibi olarak gösteriliyor. Bu şirkette Prime adındaki programından dolayı gelirleri artmaya başladı. Prime ise ABD’de trend haline gelmiş diyebiliriz.

Facebook:

facebook ile ilgili görsel sonucu

Günümüzdeki piyasa değerinin 468.4 milyar dolar diyebiliriz. Dünya üzerinde en büyük sosyal medya platformu olan Facebook ciddi bir kitleye sahip. Facebook’un aylık kullanıcı sayısı dünya’nın nüfusunun 3’te 1’i kadar diyebiliriz. Yani aylık aktif kullanıcı sayısının 2 milyar civarında. Ayrıca Facebook kendisinden hariç diğer büyük sosyal medya platformlarına da el atmış durumda. Ek olarak bu alanlardan da kazandığı gelirinde ciddi anlamda olduğunu söyleyebiliriz.

Berkshire Hathaway:

425 milyar dolar piyasa değeri olan Berkshire Hathaway aslında bir holding şirketidir. Ayrıca şirket, birçok tanınmış markalara sahip. Üstelik aralarında Apple’ın da bulunduğu birçok şirkette hisse payları var. Şirket, bünyesinde barındırdığı şirketler sayesinde gelirine gelir katmakta zorlanmıyor.

Yeni kurduğumuz forumumuza girmeyi unutmayın! Hemen buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz!

Buraya Tıklayarak Foruma Hemen Üye Olabilirsiniz!

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

About Author

Oğuzhan ERÇELEBİ

Teknoloji ve inovasyon meraklısı bir gencim. Dil eğitimi olarak İngilizcenin yanında Almancayı’da biliyorum. Olabildiğimce en hızlı teknoloji haberlerini paylaşmaya, sitesinde güncel içerik oluşturmaya, ilginç bulduğu haberler sizlere aktarmaya çalışan birisiyim.

Leave A Reply