Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ASRock akıllı cihazlar için yönlendirici geliştirdi

Artık evlerimizde akıllı olan sadece akıllı telefonumuz veya tabletimiz değil. Buzdolabından fırına klimadan tavandaki ampüle kadar sayısız ev tipi cihazın akıllı özellikler kazandığını görüyoruz. Bu noktada cihazların yönetimi de önem kazanmaya başlıyor.

 

Çok yönlü

 

Nesnelerin İnterneti olarak adlandırılan sektörde uzaktan yönetim merkezleri sunan cihazların sayısı artmaya başladı. ASRock ’un geliştirdiği X10 yönlendirici akıllı ev aletlerinizi tek bir yerden yönetmenize imkan tanıyor.

 

ASRock X10 yönlendirici özelde Nesnelerin İnterneti için genelde ise günlük kullanım için farklı özellikleri bünyesinde taşıyor. WiFi AC standardının temel alındığı yönlendiricide iki bant ile toplamda 1300Mbps veri aktarımına ulaşılabiliyor. MU-MIMO teknolojisi ile birden fazla cihaz hızlı bir şekilde bağlantı sağlarken, Beamforming ile cihazın olduğu noktaya sinyaller gönderiliyor ve verimlilik elde ediliyor.

 

Ayrıca Bkz.Asus modüler kasaya sahip VivoMini VC68V mini PC modelini duyurdu

Akıllı cihaz tarafında ise  küçük çaplı veri iletimi yapan ZigBee standardı ve kızılötesi modülü görüyoruz. WiFi yanında Zigbee standardı ile uyumlu tüm akıllı cihazlarınızı yönlendiriciye bağlayabilirsiniz. Daha sonra akıllı telefon uygulamasından kolay bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Hatta otomatik senaryolar da kurabilirsiniz. Örneğin belirli saatlerde ısıtıcıyı çalıştırma, güvenlik kamerasını açma, ışıkları yakma, kapatma veya su ısıtma gibi pek çok örnek mevcut.

 

Diğer taraftan kızılötesi sensör de kumanda olarak kullanılabiliyor. Bunun için yönlendiriciyi uyumlu cihazın alıcısını görecek şekilde konumlandırmanız gerekiyor. Böylece evinizde kontrol altında olmayan akıllı cihaz kalmıyor. VPN sunucu kurma ve ebeveyn kontrolü gibi özellikler sunan yönlendirici 140$ fiyat etiketine sahip. 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

About Author

Mimar , tasarımcı ve teknoloji meraklısı kendi çapında birşeyler çiziktirir yazar filan..Teknolize.com okuyucuları için keyifli faydalı içerikler üretir.

Leave A Reply