Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

BTK: Telefonu Karşıdaki Kişiyi Aradığınız Anda Kulağınıza Götürmeyin

Yıllardır akıllı telefonların radyasyon değeri nedeniyle insanlara zarar verip vermediği tartışılsa da, henüz mevcut SAR değerleriyle birlikte piyasada resmi yollarla satılan akıllı telefonların insan sağlığına olumsuz etki ettiği kanıtlanmış değil.

Ancak telefonlar bu konuda her ne kadar etkili olmasa da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, yapılan telefon aramalarında elektromanyetik dalgaların insan sağlığına zararlı olabileceğinden bahsediyor.

BTK tarafından paylaşılan bilgiye göre karşıdaki kişiyi aradığınızda telefon çalarken telefonu kulağınıza götürmek yerine karşınızdaki kişinin çağrıyı yanıtlamasını bekleyin ve çağrı yanıtlandığı anda telefonu yanıtlayın. Böylelikle BTK ’nın söylediğine göre devreye giren baz istasyonunun ilk etapta saçtığı elektromanyetik dalgalardan etkilenmeyeceksiniz.

Elbette BTK, bu durumun ciddi bir zarara yol açtığını belirtmese de konuyla ilgili önlem almanın faydalı olabileceğini belirtiyor.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

About Author

Mimar , tasarımcı ve teknoloji meraklısı kendi çapında birşeyler çiziktirir yazar filan..Teknolize.com okuyucuları için keyifli faydalı içerikler üretir.

Leave A Reply