Facebook
Instagram
Twitter
Youtube
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Depolama sektöründe rekabet ısındı, Seagate 12TB kapasiteli disklerini sahneye çıkardı

SSD sektöründe olduğu kadar HDD sektöründe de önemli bir hareketlilik yaşanıyor. Bu hareketliliğin daha çok kapasite odaklı olduğunu görüyoruz. Western Digital ’in 14TB kapasiteli sabit diskinden sonra sahne sırası Seagate ’de.

 

Son kullanıcı için

 

Firmadan yapılan açıklamada 12TB kapasiteli 3.5 inçlik sabit disklerin kurumsal ve ticari müşterilere yönelik olarak satışa sunulduğu bildirildi. Firmanın en tepe ürünleri olacak 12TB kapasiteli diskler üç farklı seri altında yer alıyor.

 

Western Digital, 14TB ile kapasite rekorunu elinde tutuyor ancak sadece kurumlara yönelik olduğu için biraz kısıtlı bir alanda kalıyor. Seagate ise NAS segmenti ve son kullanıcıyı da hedeflediği için özellikle kapasite düşkünü tüketicilerin ilgisini çekecektir.

 

Seagate ’in yeni diskleri IronWolf, IronWolf Pro ve BarraCuda Pro serileri içerisinde kendisine yer buldu. 7200RPM dönüş hızı olan diskler 256MB ön belleğe sahip ve 5 yıl garanti ile geliyor. Satışlar başlamış durumda.

 

Ayrıca Bkz.Google ’ın yapay zekası Siri ’den daha yüksek IQ ’ya sahip

BarraCuda Pro serisinde ki 12TB kapasiteli ürün 440 Pound fiyat etiketine sahip. Bu model son kullanıcıyı ilgilendiriyor. NAS sistemler için IronWolf serisinde ki model 400 Pound dolayında. Modelin 1 milyon saat hatalar arası zamanı bulunuyor. IronWolf Pro serisinde ki model ise 450 Pound seviyesinde. Bu modelin de 1.2 milyon saat hatalar arası zamanı mevcut.

 

NAS cihazlara yönelik olarak firma, IronWolf Health Management (IHM) kontrol yazılımını da tamamladı. Kullanıcılara sürücü durumunu izleme ve hata durumunda kurtarma gibi imkanlar sunan IHM yıl sonuna doğru kullanımda olacak. 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

About Author

Teknolize Haber Editörü

Teknolize.com’da haber editörü / Webmaster and Editor

Leave A Reply