Facebook
Instagram
Twitter
Youtube
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Dünyanın ilk RGB aydınlatmalı kavisli monitörü: Asus ROG Swift PG27VQ

Asus ’un RGB aydınlatma sistemine sahip ilk kavisli oyuncu monitörü olan ROG Swift PG27VQ modeli, bahar aylarında görücüye çıktıktan sonra geçtiğimiz günlerde de satışa sunuldu.

 

Önemli özellikler

 

27 inçlik 2560×1440 piksel çözünürlüğünde TN panel kullanan monitör, 1800R eğime sahip. Panelin 144 Hz olan tazeleme oranı 2D modunda 165Hz seviyesine hız aşırtılabiliyor. 3D modunda ise monitör 120Hz seviyesinde kalıyor.

 

Tepki süresi 1 ms olan monitör Nvidia G-Sync teknolojisine sahip. Böylece ekranda yırtılma ve takılma olması engellenirken NVIDIA Ultra Low Motion Blur teknolojisi sayesinde hareket halindeki görüntüler daha net ve akıcı hale getirilebiliyor. Yine Ultra Low Blue Light ile mavi ışık azaltılıyor ve gözler yorulmamış oluyor.

 

Monitör Asus ’un Aura RGB aydınlatma sistemine sahip. Aura Sync teknolojisi ile Aura uyumlu diğer bileşenler ve monitör, oyundaki ses efektlerine uyum sağlayarak yoğun bir tecrübe oluşturuyor.

 

Ayrıca Bkz.25. yıl anısına hazırlanan ThinkPad karşınızda

ROG Swift PG27VQ modelinde ayrıca masa yüzeyine aydınlatma efekti yansıtan ROG Light Signature projeksiyon kiti de yer alıyor. İki ROG logo kapağı ve üç boş kapak barındıran kit sayesinde kullanıcılar kendi ışık projeksiyonlarını oluşturarak kendi oyun tarzlarını yansıtabiliyor.

 

Son olarak monitöre entegre edilen GamePlus kısayol tuşu, içlerinde farklı oyunlara uygun dört adet nişangah, zamanlayıcı, saniye başına kare sayacı ve birden fazla ekranı zahmetsizce hassas bir şekilde sıralamak için ekran hizalama işlevinin yer aldığı oyun içi özelliklere erişilmesini sağlıyor. Monitörün fiyatı 799$ olarak belirlenmiş.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

About Author

Yunus Emre Tarı

Yatırım teknolojisi üzerine yaşayan teknoloji adamı
Writer and Webmaster
Teknolize.com

Leave A Reply