Facebook
Instagram
Twitter
Youtube
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Akıllı telefon ve tablet gibi mobil cihazlar için hayati bir özellik haline gelen parmak izi okuyucuların, ekrana taşınması için başlatılan çalışmalar hız kesmeden devam ederken, ilk örneğin iPhone 8 modelinde karşımıza çıkacağına dair iddialar son dönemde kullanıcıları oldukça heyecanlandırdı.

iPhone 8 fabrikada görüntülendi!

Apple’ın merakla beklenen yeni akıllı telefonu iPhone 8, Foxconn fabrikasındaki üretim hattında…

iPhone 8’in tasarımının ortaya çıkması ile birlikte bazı kaynaklar cihazda parmak izi okuyucusunun arka kısımda yer aldığını, bazı kaynaklar ise Apple’ın parmak izi okuyucuyu ekranın altına yerleştirdiğini iddia ediyor.

Güney Kore merkezli biyometrik Teknoloji şirketi CrucialTec ise, ekrandan parmak izi okuyan akıllı telefonları bu yıl göremeyeceğimizi belirtiyor.

Ekrandan parmak izi okuyan cihazları ne zaman göreceğiz?

Ekrana gömülü parmak izi okuyucuları konusunda Huawei, Meizu, OPPO, Samsung, Sony, Vivo ve Xiaomi gibi akıllı telefon üreticilerinin uzun bir süredir testlerine devam ettiğini belirten CrucialTec, bu konuda çalışmalar yapan en büyük şirketlerden birisi olma özelliğini taşıyor.

Bu teknolojiye sahip olan ilk cihazların en erken 2018 yılının ortalarında karşımıza çıkabileceğini belirten şirket yetkilileri, Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus’ın parmak izi okuyucunun ekranda yer aldığı ilk akıllı telefonlar olabileceğini belirtiyor.

Çinli akıllı telefon üreticisi Vivo ise, Xplay 7 adını verdiği modeli ile ekrana gömülü parmak izi okuyucusu ve arkada konumlandırılan 3’lü kamerayla tüm gözleri üzerine toplayan bir akıllı telefonu kullanıcılar ile buluşturmaya hazırlanıyor.

:: Sizce, parmak izi okuyucu ekrana dahil edilmeli mi?

SDN


Share.

About Author

2 yorum

  1. Akkılı telefonlarda ekran kullanımı gün geçtikçe daha yenilikçi şeylerle karşımıza çıkıyor. Parmak izi okuyucu da bence çok yakında ekranlar aracılığı ile yapılabilecek. Zaten bunun zor bir şey olduğundan değil de daha çok ekranın orantılı kullanılmaya çalışılmasından bu kadar geciktiğini düşünüyorum.

Leave A Reply