Facebook
Instagram
Twitter
Youtube
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Hepsiburada platformu resmen satılıyor

Bir süredir ülkemizin en büyük e-ticaret platformu Hepsiburada ’nın satılacağı iddiaları gündeme geliyor. Kimisi Amazon ’un satın alacağını iddia etti kimisi başka bir alıcı olduğunu söyledi ancak bugüne kadar resmi bir doğrulama yapılmamıştı.

 

Sürekli büyüme

 

Hanzade Doğan Boyner tarafından dün yapılan açıklama işleri de resmiyete kavuşturmuş oldu. Sürekli bir büyüme içerisinde olan ve bu bakımdan değeri de çok yükselen Hepsiburada için Goldman Sachs satış danışmanlığı yapacak. Hali hazırda potansiyel alıcılarla görüşmeler yapılıyor ancak isimler açıklanmadı.

 

Açıklanan istatistikere göre ülkemizde elektronik ticaret hacmi genel ticaret hacminin yüzde 3.5 ’ine denk geliyor. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde ise bu oranın yüzde 8 civarına çıkması bekleniyor. Yani ABD ile neredeyse aynı seviyeye gelecek.

 

Ayrıca Bkz.Google Fotoğraflar güncellemesi ile videolar daha hızlı paylaşılıyor

Hepsiburada ise büyümesini sürdürüyor. Geçen yıl pazar yeri uygulamasını devreye sokan platform yaklaşık 8000 yeni satıcı kazandı. Satışlar ise yüzde 94 oranında artış gösterdi. Bu yıl yüzde 40 civarında bir artış bekleniyor.

 

Sitede 12 milyon ürün listeleniyor ve aylık 70 milyon ziyaret yapılıyor. Bunların yüzde 85 ’i doğrudan veya mobil uygulamadan siteye giriş yapanlar. Bu rakamlar bölgedeki diğer rakiplerden çok daha fazla.

 

Yenilik çok fazla

 

Hepsiburada yenilik getirmek adına İş Bankası ’ndan kredi imkanı, İstanbul içi aynı gün dağıtım, Hepsipay ödeme sistemi gibi önemli adımlar attı. Ayrıca kadınların ticarete daha fazla ağırlık vermesi için ücretsiz kargo, ürünü öne çıkarma, reklam desteği gibi girişimlerde bulunan platformda şu an yeni satıcıların yüzde 30 ’u kadın durumunda. Hanzade Doğan Boyner platformun bugünlere gelmesinden dolayı büyük gurur duyduğunu dile getiriyor.

 

Şimdilik satış bedeli ne olacak bilinmiyor ancak Hepsiburada ’nın yüzde 25 hisseli ortağı Abraaj grubunun 250 milyon dolar civarında bir yatırımı olduğu ifade edilmişti. Bu bakımdan milyar dolarlık bir satış kimseyi şaşırtmayacaktır. 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

About Author

Teknolize Haber Editörü

Teknolize.com’da haber editörü / Webmaster and Editor

Leave A Reply