Facebook
Instagram
Twitter
Youtube
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ünlü e-ticaret devi Hepsiburada,ABD’li Yatırım Bankasına satıldı!

Hatırlayacağınız gibi bundan bir kaç ay  önce Hepsiburada.com’un satılacağı ön görülüyordu,yer yer konuşulan bir konuydu,gizliliğini korumaya devam ediyordu,bugün edindiğimiz bilgilere göre Hepsiburada.com Amerikan Yatırım Bankası Goldman Sachs’a satıldığı açıklandı.

Türkiye’de e-ticaret diyince akıllara gelen ilk isimlerden birisi olan Hepsiburada.com,dünya genelinde genellikle yatırımları ile bilinen Goldman Sachs firmasına satıldığı belirtildi.Yapılan bu satışta teklif konusunda anlaşıldığını duyuran Hepsiburada,bu ortaklık için %40 büyümeyi ön görüyordu.

Aylık 70 Milyon Ziyaretçi!

Hepsiburada üzerinden alışveriş yapan kullanıcıların rakamlarına bakıldığında hemen hemen hepsi bir ay içerisinde siteye gelip,tekrar alışveriş yapıyor.Türkiye’de internet kullanmayan kişileri de bu rakamın içerisinden çıkarırsak eğer,tüm Türkiye nüfusunun %90’ı bu siteyi biliyor,tanıyor veya alışveriş yapıyor.

Durumlar böyle olunca Türkiye’nin en büyük ve bilinen e-ticaret sitelerinden birisi olarak potansiyel satışta iyi işler başardığını hepimiz biliyoruz.Şimdi ise Boyner Holding’den Hanzade Doğan Boyner yaptığı açıklama ile bu satışın gerçekleşeceğini doğrulamış oldu.

Yapılan açıklamada Hepsiburada’nın satış teklifleri içerisinde bulunan Goldman Sachs Amerikan Yatırım Bankası diye bilinen firma ile anlaştıklarını duyurdu.Satış için şuan da bir rakam telafuz edilmiş durumda değil ve büyümesini gerçekleştiren şirketin rekor bir fiyatla satılacağı ise herkes tarafından bilinen bir gerçek oldu.Böylece dünya genelinde tanınan danışman ve finans şirketi Türkiye’de büyük bir girişime atılmış oldu.Ancak öte yandan baktığımızda Türk bir firmada olan şirket,artık resmen Amerika’lı bir yatırımcıya geçmiş durumda oluyor.

Açıkçası Amazon’un Türkiye’ye hızlı bir giriş yapmasıyla herkesin Hepsiburada’nın ,Amazon tarafından satın alınacağını düşünüyordu.Ancak Goldman Sachs gibi değerli bir yatırım şirketinin devreye girmesi tahminlerin hepsini alt üst etmiş durumda.

Türkiye’de E-Ticaret uçuşa geçti!

Sıkı durun,arkanıza yaslanın ve kemerlerinizi bağlayın!..İnternetten alışveriş yapan kullanıcıların sayısı her geçen saat artıyor ve buna ek olarak Uzmanlar tarafından ön görülen rakamlar ne kadar hızla Türkiye’de e-ticaret ekosisteminin büyüdüğünü gösteriyor.Zira kullanıcılar yorulmadan tek tuşla evlerinden veya bulundukları noktadam sipariş vererek,ürünleri hem ucuza hem de güvenilir bir yol ile almış oluyorlar.

Hepsiburada ise yıllardır Boyner Holding bünyesinde nakit akışını en iyi şekilde ilerleten firmalardan birisi olarak biliniyordu.Aylık 70 milyonun üzerinde tekil ziyaretçisi ve buna ek olarak ortalama 12 milyon ürün siparişi ile zaten rakamlar bu tabloyu doğrular nitelikte.2016 yılından bu güne kadar satışlarında iki kat arttığı da notlarımız arasında.

Yeni gelişmeler ve daha fazlası için takipte kalın 🙂

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

About Author

Arda Batuhan Demir

Bilgisayar Mühendisi / Teknolize.com’da Yazar
Teknoloji ile yakından ilgilenen ve haber paylaşımı yapan bir genç!

Leave A Reply