Facebook
Instagram
Twitter
Youtube
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Intel Core i9 Özellikleri ve Ayrıntıları

Intel’in yeni amiral gemisi olan Core i9-7980XE, normal olarak görmediğimiz derece çekirdek sayısına ve iş parçacığına sahip.

18 Fiziksel Çekirdek, 36 iş parçacığından oluşan Extreme Edition çipi de dahil olmak üzere daha üst düzey Core i9 (Skylake-X) işlemcileri için tam özelliklerini paylaşmaya hazırlanıyor.  1.000 $ 10 çekirdekli 20-iplik işlemci Turbo Max 3.0 üzerinden 4.3GHz (4.5GHz için 3.3GHz saat hızında, Çekirdek i9-7900X aracılığıyla yukarı Çekirdek X serisi için beslemeleri ) içerisinde bulundurmakta.

Intel, Skylake-X serisinin bir parçası olarak daha üst düzey işlemci seçenekleri listeledi, ancak sadece çekirdek / iplik sayılarını ve fiyat bilgisini paylaştı. Şimdi tüm ürün yelpazemiz için ayrıntılarımız da bulunuyor:

Canavar olarak gördüğümüz Core i9-7980XE 2.6GHz taban saat hızına sahip, bu özelliğine o kadar iç açıcı olarak görmüyoruz fakat, Çekirdek i9-7980XE 4.2GHz bir Turbo saat var ve tek iş parçacıklı iş yükündeki 4.4GHz varabilir. Bunlar hem Skylake-X’de gördüğümüz alt değer 100MHz daha düşük, hem de güzel oluyor.

Core i9-7980XE ayrıca, 44 PCIe hattı ve 165 W TDP ile birlikte Core X serisinin birçoğunun 24.75MB’lık L3 önbelleklerine sahip olacak. Tabii ki, derin sonunda oynamak için para ödemek zorundasınız bu durumda fiyat 1.999 dolardır.

Başvuru için Skylake-X parçalarının tam satırı için çekirdek yükü Turbo Boost 2.0 saati ayrıntılı olarak inceleyecek olursak işte:

Listeyi aşağı çeken Intel, ayrıca Core i9-7920X, Core i9-7940X ve Core i9-7960X işlemcileri için boşlukları doldurdu. Turbo saatler, tüm Core i9 ailesinde oldukça uyumludur; bu, gerçek dünya performansının, bir uygulamanın çoklu çekirdeklerden ve iş parçacıklarından ne kadar iyi yararlandığına bağlı olacağı anlamına gelir.

Bunların hepsi kilitsiz işlemciler, yani alıcılar saat hızlarını Intel’in resmi özelliklerinden daha yüksek bir seviyeye çıkarmaya çalışacaklar. Bununla birlikte olarak, Core i9-7980XE’de, en azından onun altına oturan CPU’lara kıyasla bir ton boşluk kalması beklenmiyor.

Ayrıca buraya tıklayarak ta Xbox’a gelecek olan En Yeni Güncellemeye Ulaşabilirsiniz!

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

About Author

Oğuzhan ERÇELEBİ

Teknoloji ve inovasyon meraklısı bir gencim. Dil eğitimi olarak İngilizcenin yanında Almancayı’da biliyorum. Olabildiğimce en hızlı teknoloji haberlerini paylaşmaya, sitesinde güncel içerik oluşturmaya, ilginç bulduğu haberler sizlere aktarmaya çalışan birisiyim.

Leave A Reply