Facebook
Instagram
Twitter
Youtube
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Apple, 12 Eylül tarihinde yaptığı lansmanda iOS 11’le ilgili herhangi bir bilgi paylaşmadı. Fakat saydığımız 24 özellik, çok yüksek ihtimalle iOS 11’le birlikte hayatımıza giriş yapacak.

Apple, aylar süren yapılandırma süreci ve beta testlerinden sonra iOS 11 ’in final sürümünü nihayet 19 Eylül ’de tüm Apple kullanıcıları için yayınlayacak. Kullanıcı deneyimini arttırmak için çok önemli iyileştirmelerin bulunduğu iOS 11 ’de muhtemelen en büyük değişiklik kontrol paneli ve App Store ’da yaşanacak.

Elbette yenilikler sistem gereksinimlerinin de değişmesine neden oluyor. iOS 11 güncellemesini yalnızca 64-bit cihazlar alabilecekler. iPhone 5S ve üzeri tüm iPhone ’lar, tüm iPad Pro ’lar, iPad mini 2 ya da daha yeni modeller ve son olarak altıncı nesıl iPod ’lar iOS 11 güncellemesini alacaklar. iPhone 5, iPhone 5c ve iPad 4 sahipleri ne yazık ki iOS 11 ile yeni bir Apple almadıkları sürece tanışamayacaklar.

iOS 11 iyi, hoş geliyor da ne getiriyor? İşte iOS 11 ile birlikte Apple kullanıcılarını bekleyen yenilikler.

1- Daha Hızlı ve Kolay Kurulum

Kurulum işlemi, ‘otomatik kurulum ’ seçeneği sayesinde çok daha hızlı bir hale geldi. Eğer başka bir iOS 11 yüklü cihazınız varsa tercihlerinizi, şifrelerinizi, iCloud ayarlarını ve daha fazlasını senkronize etmek artık çok kolay.

2- Uygulamaları Daha Kolay Keşfedin

App Store tasarımı her ne kadar gecikmiş olsa da iOS 11 ile birlikte değişiyor. Artık uygulama mağazasında gezinmek ve yeni bir uygulama keşfetmek çok daha kolay. Ayrıca App Store, ilgi alanlarınıza göre size uygulama tercihleri sunacak.

3- Siri, Kişisel Tercümanınız ve DJ ’iniz Oluyor

Siri artık birçok dilde çeviri yapabilme yeteneğine sahip. Üstelik bu dil sayısı ilerleyen zamanlarda daha da artacak. Ayrıca canınız sıkıldığında Siri ’ye ‘sevdiğim bir şeyler çal ’ diyerek Apple Müzik ’ten şarkılar çalmasını sağlayabilirsiniz.

4- Siri ’ye Yazın

Artık Siri ’den bir şey istediğinizde söylemek yerine yazabilirsiniz. Bunun için ayarlardan Siri ’ye gidin ve ‘Siri ’ye yaz ’ ayarını etkinleştirin.

5- Arttırılmış Gerçeklik

iOS 11 ile birlikte Apple kullanıcıları arttırılmış gerçeklik oyunlarının ve uygulamalarının keyfine varacaklar. Apple, iPhone X ’un tanıtımı sırasında bir arttırılmış gerçeklik oyununu tanıttı bile.

6-  Canlı Fotoğraflar Gelişiyor

Canlı fotoğraflara yeni gelen özellikler ile artık kısa video klipler çekebilir ve Instagram’ın Boomerang tarzında döngüler oluşturabilirsiniz. Bunu yapmak için kamerada canlı fotoğraflara geldikten sonra seçeneklerden istediğiniz modu seçebilirsiniz.

7- Daha Canlı Fotoğraflar

iOS 11 ile birlikte ister fotoğraf çekimi sırasında ister sonrasında normalden çok daha canlı ve etkileyici fotoğraflar elde edebilirsiniz. ‘Canlı ’ ya da ‘dramatik ’ gibi efektler sayesinde fotoğrafınızı minimum çaba ile maksimum kaliteye getirebilirsiniz.

8- Kamera ile QR Kod Tarayın

Kamera uygulamasındaki en büyük değişiklerden biri de şüphesiz ki üçüncü parti bir uygulamaya ihtiyaç duymadan Apple kamerası ile QR kod taraması yapabilmek olacak.

9- Mesaj ile Para Gönderin

Enteresan fakat faydalı bir özellik. Artık iMessage üzerinden Apple Pay ile bir arkadaşınıza para gönderebilirsiniz. Tek yapmanız gereken miktarı girdikten sonra kartınızı seçmeniz ve ‘gönder ’e tıklamanız.

10- Klavyeyi Tek Elle Kullanın

Bu özellik aslında uzun zamandır iOS ’un içinde gömülüydü fakat ancak iOS 11 ile birlikte kullanılabilir hale geldi. Emoji simgesinin üzerinde parmağınızı basılı tutun, ardından klavyeyi istediğiniz boyuta ayarlayın. Bu kadar kolay. Klavyeyi eski haline getirmek için işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

About Author

Teknolojik cihazları kıyaslama gurusu

Leave A Reply