Facebook
Instagram
Twitter
Youtube
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Apple’dan devrim açacak özellik geliyor.

Apple, iPhone 8 ile Acil çağrı yapmamızı daha kolay ve daha hızlı yapmamızı sağlayacak. Apple bu teknoloji üzerinde durduğunu da bize bildirdiği raporunda gördük.

apple parmak iziyle acil arama ile ilgili görsel sonucu

Çoğu ülkede olduğu gibi bizim ülkemizde de acil arama numaralarına ulaşmak gerçekten kolay, kolay olmasında en önemli rolü az rakamlı olması olduğunu söyleyelim. 3 Rakamlı olması bizim de çocuklarımız bile ezberleyebiliyor. Ancak Apple bunu gerçekleştireceği proje de daha da hızlı ve kolaylaşmış şekilde hizmetimize sunacak. Bildiğiniz üzere bazı anlarda kolay olarak nitelendirdiğimiz bu acil arama numaralarınu unuttuğumuz oluyor. İşte Apple’ın bu projesi de tam olarak burada bize yardımcı oluyor.

Apple’ın amacı hatırlamadığımız veya acil ihtiyacımız olduğu anda gerekse direk aramamıza sebep olacak. Amerika Patent Marka Ofisi üzerinden gelen raporlara Apple bu projenin patentini almak için uğraştığı yönünde çalışmalar yaptığı elimize gelen bilgiler arasında yer alıyor.  Parmak izi teknolojisi üzerinde çalışan Apple’ın yoğun çalışma mesailerine başladığı bizlere ulaşan duyumlarımız arasında. 3D Touch içerisindeki Force Touch özelliği de ekleneceği bu projeye dahil olduğu da konuşuluyor. Ayrıca ek özellik olarak cihaza panik modununda geleceği söyleniyor.

Sizce Apple bu özelliğiyle iyi bir projeye imza attığı söylenebilir mi?

Siz de sitemize teknoloji alanında içerik eklemek isterseniz buraya tıklamanız yeterli.

Ayrıca buraya tıklayarak ta Apple Sanal Asistanı Siri’nin rol aldığı film hakkında bilgi alabilirsiniz!Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

About Author

Oğuzhan ERÇELEBİ

Teknoloji ve inovasyon meraklısı bir gencim. Dil eğitimi olarak İngilizcenin yanında Almancayı’da biliyorum. Olabildiğimce en hızlı teknoloji haberlerini paylaşmaya, sitesinde güncel içerik oluşturmaya, ilginç bulduğu haberler sizlere aktarmaya çalışan birisiyim.

Leave A Reply