Facebook
Instagram
Twitter
Youtube
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp,işletmeler için WhatsApp Business’ı devreye almaya hazırlandığını açıkladı!

Hafızaları tazelemek gerekirse,WhatsApp’ın hali hazırda 2 milyarın üzerinde aktif kullanıcısı bulunduğunu ve sosyal medya kralı Facebook tarafından 2014 yılının Şubat ayında satın alındığını hepimiz dün gibi hatırlıyoruz.O tarihten bu yana WhatsApp kendi imajını ve çizgilerini korumuş ve getirdiği yeni özellikleriyle kullanıcılarını arttırmıştı,bugüne kadar kullancılarına ücretsiz hizmet sunulan online mesajlaşma platformunda büyümenin de etkisi ile artık işler bambaşka yerlere gelecek gibi duruyor.

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp,Şirketler ile müşteriler arasında bir köprü haline gelmek istediğini hepimiz uzun zamandır biliyoruz,yakın zamanda kurumsal kimliği ile de ön plana çıkıp şirketler için yeni bir çözüm üretmek ve bu doğrultuda gelirini arttırmak isteyen WhatsApp işletmeler için yeni bir çözüm bulmuş durumda.

Popüler mesajlaşma platformu bugüne kadar kullanıcılarından para almıyordu ve bildiğiniz gibi marketlerde o kadar mesajlaşma uygulaması olmasına rağmen WhatsApp bu özelliğinden dolayı kullancılar tarafından tercih ediliyordu,öyle ki aradan yıllar geçmesine rağmen Market sıralamalarında hala en üstte yer almayı başarıyor,Telegram ile yakın rekabete de girmiş olsa bile WhatsApp uzun süre tahtını bırakmayacak gibi duruyor.

Senaryo böyle olunca,şirketler aracılığı ile bu arzusunu gerçekleştirmeyi planlayan WhatsApp,Doğrulama Rozetleri ile onaylı şirket hesapları oluşturmayı hedefleyen mesajlaşma platformu,şirketlerle müşterileri arasında adeta bir köprü vazifesi kurmayı planlıyor.

Müşterilerinin istek ve şikayetlerini saptamak ve müşterileri ile etkin bir iletişime geçmek için bu platformu kullanmak isteyen şirketler ise WhatsApp  sayesinde bu isteklerine kavuşacak gibi gözüküyor.

Söz konusu sistemi hayata geçirerek para kazanma yolunda adım atmak isteyen WhatsApp, kullanıcılarına korumak için ise şu yöntemi kullanmayı düşünüyor:

Şirketlerin onaylı hesaplar üzerinden müşterilerine ulaşmasını sağlayacak. Ayrıca müşteriye ile iletişime geçebilmesi için müşterinin onayını alması gerekecek. Onayı alınmayan müşteri ile irtibata geçemeyecek veya müşteri onayı verse dahi daha sonra onayı kaldırabilecek. Buna ek olarak söz konusu sistem için şu an reklam gösterimi konusunda herhangi bir ibare bulunmadığı belirtiliyor. Yani kullanıcıların canını sıkan reklam gösterimine WhatsApp’ta müsaade edilmeyecek.

Belirtilen bu yeni sistemin başta Avrupa,Brezilya,Hindistan ve Endonezya’da test çalışmaları sürüyor.Şartlar olgunlaşır ve kullanılabilirliği onaylanırsa,küresel çapta kullanıma sunulacağı da notlarım arasında.

Daha fazlası ve yeni gelişmeler için takipte kalın 😀

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

About Author

Arda Batuhan Demir

Bilgisayar Mühendisi / Teknolize.com’da Yazar
Teknoloji ile yakından ilgilenen ve haber paylaşımı yapan bir genç!

Leave A Reply