Facebook
Instagram
Twitter
Youtube
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

LG akıllı ev platformunu geliştiricilere açıyor

Akıllı ev sistemleri konusunda yıllardır önemli yatırımlar yapan ve geniş bir cihaz ağı oluşturan LG, şimdi bu platformu geliştiricilere açıyor. Geliştirici desteği ile firma yeni fikirler kazanmak amacında.

 

Geniş ekosistem hedefi

 

Son dönemde akıllı ev aletleri alanında boy gösteren firma sayısı oldukça arttı. Samsung, Xiaomi gibi pek çok firma pazar payı için mücadele ediyor. Bu bakımdan farklılık geliştirmek şart.

 

LG SmartThinQ platformu bu açıdan hem yazılım hem de donanım anlamında kendi akıllı aletlerini destekleyecek her türlü projeye sıcak bakıyor. Geniş bir üçüncü taraf ekosistemi elbette satış rakamlarına da olumlu yansıyacak.

 

Ayrıca Bkz.Çin 2019 yılında en büyük ekran üreticisi olacak

LG ’nin ortağı olmayı hak eden geliştiriciler, beyaz eşyadan akıllı hoparlöre ve akıllı sensörlere kadar geniş bir ekosisteme erişim sağlayabilecekler. Ayrıca yapay zeka tabanlı Smart Hub kontrol merkezine de erişim sunulacak.

 

Firma bunun için ekosisteme ait özel bir web sitesini yayına soktu. Geliştiriciler başvurularını site üzerinden yapacak ve uygun görülürse SmartThinQ programlama arayüzlerine erişim sağlayacaklar. Ekosistem için geliştirilen hizmet ve ürünler Works with SmartThinQ ibaresini kullanacak. 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

About Author

Teknolize Haber Editörü

Teknolize.com’da haber editörü / Webmaster and Editor

Leave A Reply