Facebook
Instagram
Twitter
Youtube
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İnsan beyni ile bilgisayarları bir araya getirmek ve marsa yolculuk yapmak gibi oldukça büyük hedefleri bulunan, elektrikli otomobil üretici Tesla’nın ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk‘ın, son dönemde Teknoloji endüstrisine yön veren isimlerden birisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Elon Musk, Mark Zuckerberg’i aşağıladı!

Paypal’ın satışının ardından elektrikli araçlar ve uzay gemileri ile uğraşmaya devam eden Elon…

Mark Zuckerberg gibi isimlerin aksine, yapay zekanın gelişiminin aslında insanların yararına değil, zararına olacağı düşüncesi içerisinde olan Musk, bu konuda yapılan çalışmalar insan zekasına kafa tutabilecek noktalara geldiğinde büyük bir risk ile karşı karşıya kalınacağını belirtiyor.

Yapay zeka konusundaki bu düşüncelerini Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda Kuzey Kore örneği ile tekrar hatırlatan Elon Musk, böylece oldukça dikkat çeken bir açıklamaya daha imza atmış oldu.

Elon Musk: Yapay zeka Kuzey Kore’den daha tehlikeli!

Son günlerde ABD ile arasında oldukça büyük bir gerginlik yaşanan Kuzey Kore‘nin, sahip olduğu nükleer silahlar ve dışarıya kapalı yapısı nedeniyle dünya için büyük bir tehdit olduğuna inanılıyor.

17-08/14/elon-musk-twitter-yapay-zeka.jpg

Musk’ın kurucusu olduğu OpenAI adlı şirketin geliştirdiği yapay zeka teknolojisinin, dünyanın en iyi Dota 2 oyuncularına hezimet yaşatmasın hemen ardından, Twitter üzerinde bir paylaşım yapan Musk’ın ” Yapay zeka güvenliğinden endişe duymuyorsanız, duymalısınız. Kuzey Kore’den çok daha riskli! ” ifadelerini kullanması oldukça dikkat çekti.

Ünlü bilim adamı Stephen Hawking‘te, Elon Musk ile benzer bir şekilde eğer dikkat edilmez ise yapay zekanın ilerleyen dönemde insanlığın sonunu getirebilecek kadar tehlikeli olabileceğini ifade ediyor.

:: Elon Musk’ın yapay zeka konusunda yaptığı açıklamalar hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

SDN


Share. Twitter Facebook Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr Email

About Author

Leave A Reply