Facebook
Instagram
Twitter
Youtube
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

PAL-V’nin uçan arabası dünya turuna çıkacak  

Şirketin satış bölümünün başkan yardımcısı olan  Mark Jennings-Bates’in açıklamalarına göre şirket tarafından geliştirilen Liberty isimli uçan otomobil yakın zamanda dünya turuna çıkacak. Uçan otomobilin sürücü koltuğunda bizzat Bates yer alacak ve araçta yardımcı bir pilot daha bulunacak. Normal şartlarda yolculuğun 60 günde tamamlanması ve uçan otomobilin havalanacağı San Francisco’ya geri dönmesi bekleniyor ancak Bates uçuşu bir film haline getireceği için yolculuğun 90 günde tamamlanacağı düşünülüyor.

 

Menzil Sorunu Yaşanabilir 

Uçuş esnasında en büyük sorunun ise yakıt olacağı düşünülüyor. Karada hareket ederken 1315 kilometre menzile sahip olan Liberty’nin uçuş esnasında kat edebileceği en uzun mesafe 499 kilometre. Yine de Bates yakıtı büyük bir problem olarak görmüyor ve başarılı bir uçuş ile uçan arabayla dünyanın etrafında dolaşan ilk insan olacağına inanıyor.

 
Ayrıca Bkz.Samsung otomotiv yatırımları için 300 milyon dolarlık fon oluşturdu 

2012 yılından itibaren uçan araba konseptleri geliştiren PAL-V, başarılı testlerin ardından PAL-V Liberty’yi geliştirdi ve ticari kullanıma sundu. Şirket sitesinden ön sipariş verilebilen PAL-V Libert için 399 ile 600 dolar arasında ön sipariş ücreti alınıyor. Şirket, ön siparişleri 2018 yılında sahiplerine ulaştırmayı planlıyor. Liberty’yi oluştururken güvenli ve kullanımı kolay bir araç yapmayı ilke edindiklerini açıklayan Bates, aracın bir helikopter gibi görünmesine karşın kullanımının çok kolay olduğunu dile getiriyor. Bates’e göre Libert’yi kullanmak için 5-8 saatlik bir eğitim bile yeterli olabiliyor. 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

About Author

Teknolize Haber Editörü

Teknolize.com’da haber editörü / Webmaster and Editor

Leave A Reply