Facebook
Instagram
Twitter
Youtube
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Yapay Zeka(AI) dünyaca ünlü filarmoni orkestrasını yönetti!

Her geçen gün Yapay Zeka ile ilgili yeni ve bir o kadar da şaşırtıcı haberler gelmeye devam ediyor.Bu sefer çıta biraz daha yükseltilmiş durumda öyle ki insansı robotlar daha şimdiden dünyaca ünlü orkestraları yönetmeye başlamış durumda!

Yapay Zeka’nın önemini hepimiz genel olarak biliyoruz,fakat İsviçreli teknoloji şirketi bu olaya başka bir pencere açmayı başarmış durumda,hele ki ünlü İtalyan tenoru Andrea Bocelli’nin solistlik yaptığı bir filarmoni orkestrası söz konusu ise…

İsviçreli teknoloji şirketi ABB tarafından yapılan YuMi isimli insansı robot İtalya’nın Pisa kentinde düzenlenen Uluslararası Robotik Festivali’nde konserle görücüye çıktı.

İtalyan tenor Andrea Bocelli’nin onur konuğu olarak çağırıldığı konserde ilk defa yapay zeka bir filarmoni orkestrası yönetti.Lucca Filarmoni Orkestrası konserde Alman besteci Verdi’nin de eserlerini çaldı.

YuMi’nin Bocelli’nin ünlü bestecinin “La donna e mobile” adlı eserini seslendirirken Toskana’lı orkestrayı yönettiği aktarıldı.

Konserin gerçekleştiği ‘Teatro Verdi’ isimli mekanın yöneticisi Andrea Colombni konuya ilişkin olarak “YuMi’nin hareketleri çok akıcı ve yumuşak,ses algısı ise inanılmaz yükseklikte” dedi.

YuMi’nin yönettiği ve ünlü İtalyan tenor Andrea Bocelli’nin solistlik yaptığı o özel ana ilişkin videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz :

Kaynak:NTV

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

About Author

Arda Batuhan Demir

Bilgisayar Mühendisi / Teknolize.com’da Yazar
Teknoloji ile yakından ilgilenen ve haber paylaşımı yapan bir genç!

2 yorum

Leave A Reply