Facebook
Instagram
Twitter
Youtube
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Samsung, Akıllı Hoparlör Projesi!

Bu ayın başlarında, Samsung’un Bixby ses asistanı özelliğini taşıyacak ve Google Ev ve ark. Amazon Echo’yu üstlenecek akıllı bir hoparlör yaratma planlarını duyduk. Şimdi, Kore Herald, şirketin yurdundan, projenin rafa kaldırıldığını bildiriyor çünkü Samsung, içinde yeterli para olduğuna inanmıyor.

samsung akıllı hoparlör ile ilgili görsel sonucu

Samsung, şu anda Al hoparlörleri pazarlanabilir bulmuyor; çünkü küresel pazar zaten rakipsiz Amazon tarafından yönetiliyor ve Kore pazarında kar elde etmek için çok küçük. 

Bu şaşırtıcı bir gelişme, çünkü Samsung,
Bixby’yi Güney Kore ve ABD’deki Galaxy S8 ve S8 + telefonlarında topladı ve zamanla asistanı geliştirmek için sesli veri ve geri bildirim alacak.
Artı, müşterileri Apple, Google ve Xiaomi’ye benzer gadget’lar ekosistemine almaya hevesli olan büyük donanım şirketlerinden biridir.
Büyüleyici akıllı hoparlör pazarına girişini ertelemek bu noktada zekice bir hareket gibi gözükmüyor.

Global Market Insights tarafından hazırlanan bir raporda, bu konuşmacıların dünya pazarlarının 2024 yılına kadar 13 milyar dolara yükseleceği öngörülüyor;
Hoparlör sahiplerinin neredeyse yarısının evleri için böyle birden fazla cihaz satın almaya meyilli olduklarını göz önüne aldığınızda, bu delilik gözükmüyor.

Elbette Amazon, Amazon’a ilk getirici avantajını kaybetmiş olabilir ve yerli firmaların SK Telecom,
KT, Naver ve Kakao gibi ülkelerdeki rekabette karşı karşıya kalacak – ancak kararın nasıl devam edeceğini görmek zor
Eğilim yakalamaya başlanırken kendi konuşmacılarını geliştiriyor.

Sizce Samsung Akıllı Hoparlör’de başarılı olabilecek mi?

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

About Author

Oğuzhan ERÇELEBİ

Teknoloji ve inovasyon meraklısı bir gencim. Dil eğitimi olarak İngilizcenin yanında Almancayı’da biliyorum. Olabildiğimce en hızlı teknoloji haberlerini paylaşmaya, sitesinde güncel içerik oluşturmaya, ilginç bulduğu haberler sizlere aktarmaya çalışan birisiyim.

Leave A Reply