Facebook
Instagram
Twitter
Youtube
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Popüler Sosyal Medya uygulaması Snapchat,üniversitelerle işbirliğine gidiyor!

Ünlü sosyal medya devi Snapchat sadece öğrencilerin takip edebileceği yeni özelliklerini uygulamaya koyuyor.

Snapchat’in pazardaki yerini görmemek imkansız,rakipleri son zamanlarda Snapchat ile rekabete girmiş bile olsa hala varlığını sürdürüyor ve her gün yeni özellikleriyle karşımıza çıkıyor.Hal böyle olunca Snapchat’de yenilikçi özellikleriyle gündeme oturmayı başaran bir şirket.

Takip edenlerin hatırlayacağı gibi,Snapchat 2013 yılındaki öğrencilerin popüler hale getirdikleri mesajlaşma uygulamasına özel içeriklerin oluşturabileceği bir özelliği uygulamaya koyuyor.Snapchat’in yeni özelliği ise ‘Kampüs Yayıncısı Haberleri’ adlı bir özellik olacak.Haftalık olarak yayınlanacak yayınlar sadece okul kampüsü içerisinde ve ‘Snapchat Keşfet’ bölümünde yayınlanacak ve reklam içeriği yer alacak.

İlk aşama olarak,dört okul gazetesinin Cuma günü başlayacağı faaliyet,önümüzdeki aylarda daha fazla gazetenin katılımıyla büyüyecek.

Bu girişim ile üniversite gazetelerine yeni bir gelir kaynağı sağlayacak.Aynı zamanda katılımcılara da medya deneyimi kazandıracak,Snap blog sayfasında bu girişimi,yeni nesil gazetecilerin eğitimlerine yardımcı olmak istediklerini belirtiliyor.Snapchat yıllardır kullancıların resim ve video gönderdikleri koleksiyondan oluşan ‘Kampüs Haberleri’ özelliğini kullanıcılarına sunuyor.Fakat bu baskılar öğrencilerin kendileri tarafından hazırlanan dijital gazete hizmeti olarak kullanıma sunulacak.

Snap blog yazısında devamında  şöyle belirtiyor:

Okul gazeteleri, kampus topluluklarının bilgilendirilmesi ve eğlencesi için kritik rol oynarlar. Aynı zamanda bugün birlikte çalıştığımız tanınmış gazetecilerin de işe ilk başladıkları yerdir okul gazeteleri

Kampüs Gazetecisi Haberleri özelliği Snapchat için genç takipçi kitlesini eğlendirmek ve bu kitlenin aralarında CNN,Cosmopolitan ve Mashable gibi devleri de medya yayınları ağı ‘Discover’ ı kullanmalarını sağlamak için yeni bir yöntem anlamına geliyor.

Ayrıca Snapchat Discover gibi yerlerden haber okuyan gençlerin sayısı giderek artıyor.Geçtiğimiz yıla oranlar kullanıcı yüzdesi 17’den 29’a ulaşmış durumda.Yapılan araştırmalara göre Snapchat’ten haber okuyan gençlerin %82’si 18-29 yaş arasında yer alıyor.

Türkiye’deki üniversiteler için durum ne olur,ne zaman uygulanır, ne kadar uygulanır gibi yorumlar yapmak şu an için güç fakat genel olarak baktığımızda ülkemizde Snapchat kullanımı da fazla yüzdesel olarak üniversite öğrencilerinin üst sırada yer aldığını zaten hepimiz biliyoruz,umarım Snapchat’in bu güzel hamlesi yaygınlaşır ve biz gençler için gerçek bir deneyim haline gelir..

Daha fazlası ve yeni haberler için takipte kalın 🙂

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

About Author

Arda Batuhan Demir

Bilgisayar Mühendisi / Teknolize.com’da Yazar
Teknoloji ile yakından ilgilenen ve haber paylaşımı yapan bir genç!

Leave A Reply