Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Toyota’dan SUV-Van karışımı araç: Tj Cruiser

Toyota’nın Tj Cruiser konseptini görenler şüphesiz ki ilk olarak aracın bir SUV mu yoksa Van mı olduğunu merak edeceklerdir. Otomobil şirketine göre bu dört kişilik araç, Van genişliği ile SUV’un güçlü tasarımı arasındaki uyumlu dengeyi temsil ediyor.
 

Ayrıca Bkz.Gelecek nesil Range Rover Evoque prizli hibrit bir versiyona sahip olacak

Tj Cruiser’ın van benzeri özellikleri sayesinde ön ve arka yolcu koltukları tamamen düz şekilde yatırılarak aracın içine 3 metre uzunluğa kadar -sörf tahtası veya bisiklet gibi- eşyalar yüklenebiliyor.
 
Sürgülü yan kapılar ve sonuna kadar açılabilen arka bagaj kapağı ise bu tür eşyaların kolayca yüklenip, boşaltılabilmesini sağlıyor. Eşyaları sabitlemek için koltukların arka kısmında sayısız bağlama noktası var.
 
Aracın SUV tarafında ise ön ve dört tekerlekten çekiş arasında geçiş yapma yeteneği ile birlikte sağlam bir süspansiyon var. Ayrıca çizilmeye karşı dayanıklı kaput, tavan ve çamurluklarının olduğunu söyleyelim.
 
Tj Cruiser’ın teknik detaylarıyla ilgili çok fazla bilgi verilmedi. Toyota, aracın 2.0 litrelik bir motor + hibrit sistemle çalışacağını ve şirketin Toyota New Global Architecture (TNGA) platformundan faydalanacağını belirtiyor. Konsept araç 25 Ekim’den 5 Kasım’a kadar Tokyo Otomobil Fuarı‘nda sergilenecek.
 
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

About Author

Teknolize.com'da haber editörü / Webmaster and Editor

Leave A Reply