Facebook
Instagram
Twitter
Youtube
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp,getireceği yeni özellik ile ‘Beyaz Yalanları’ deşifre edecek!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp,her gün adından daha da sıkça bahsettirmeye devam ediyor,getireceği özellik ile kuliste şimdiden dedikodular başını alıp gitmiş durumda…

Hatırlayacağınız gibi,bundan bir kaç hafta önce veya daha kesin bir ifadeyle bundan bir ay önce WhatsApp işletmeler için,WhatsApp Business’ı devreye alacağını duyurmuştu,fakat bu sefer durumlar baya bir karışık gözükmekte,zira popüler mesajlaşma uygulaması,yeni özelliği ile beraber iOS ve Android için WhatsApp uygulamasıyla bundan sonra konumuzunu “gerçek zamanlı” olarak kişiler listenizdeki arkadaşlarınızla paylaşabilecek hale geleceksiniz.

Hem aktif kullanıcı sayısı hem de getirdiği çözümlerle birlikte adından sıkça bahsettiren WhatsApp,  platformuna getirdiği yeni özellik ile gündemdeki yerini aldı. Kullanıcılar tarafından yoğun bir şekilde kullanılan WhatsApp, bir süredir beklenen yeni özelliğini kullanıcılarının beğenisine sundu.

WhatsApp ile bundan böyle konumunuzu gerçek zamanlı olarak kişiler listenizdeki arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz. Örneğin bir arkadaşınızın o anda nerede olduğunu canlı olarak görebileceksiniz. Bu yüzden yeni özellik “beyaz yalanları deşifre edecek” özellik olarak da sosyal medyada günün konusu oldu.

Zira bu özelliğe izin veren arkadaşınızın yalan söylemesi durumunda o kişinin nerede olduğunu rahatlıkla görebileceksiniz. Google Haritalar, Facebook Messenger ve Snapchat‘in ardından gelen canlı konum paylaşma özelliğinin kullanılabilmesi için kullanıcıların arkdaşlarıyla veya bir grupta sohbet etmesi gerekiyor.

Gelelim fasülyenin faydalarına…WhatsApp’a gelen yeni özellikle birlikte ne gibi avantajlar kazanacağız ?

Aileniz ve arkadaşlarınızla mevcut konumunuzu paylaşmanızı sağlayan özellik, arkadaşlarınızla buluşurken, sevdiklerinize güvende olduğunuzu bildirirken veya yol durumunuzu paylaşırken oldukça işinize yarayacak. Kısacası özellik, insanlara nerede olduğunuzu bildirmek için basit ve güvenli bir yol sağlıyor.

Uçtan uca şifrelenmiş özellik, mevcut konumunuzu kimlerlene kadar süreyle paylaşacağınızı da kontrol etmenizi sağlıyor. İstediğiniz an paylaşımı durdurmak veya paylaşım süresinin dolmasına izin vermek yeterli.

Peki herkesin aklında olan bir soruyu soralım : WhatsApp konumu nasıl paylaşılacak ?

WhatsApp ile mevcut konumunuzu paylaşmak için bir kişiyle veya grupla sohbet açıyorsunuz. Ardından “Ekle” düğmesindeki “Konum”un altında yer alan “Mevcut Konumu Paylaş” seçeneğini seçiyorsunuz. Paylaşım süresini seçtikten sonra göndere basmanız yeterli. Bu sayede sohbetteki her kişi gerçek zamanlı konumunuzu haritada görebilecek. Birden fazla kişinin mevcut konumunu bir grupta paylaşması durumunda ise tüm konumlaraynı haritada gözüküyor.

Durumlar bu şekilde olunca kullanıcıların ne gibi bir tepki vereceğini WhatsApp’a gelen yeni özellik ile birlikte göreceğiz…

Yeni haberler ve daha fazlası için takipte kalın 🙂

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

About Author

Arda Batuhan Demir

Bilgisayar Mühendisi / Teknolize.com’da Yazar
Teknoloji ile yakından ilgilenen ve haber paylaşımı yapan bir genç!

Leave A Reply